MALATYA İCRA DAİRESİ

İcradan satılık bina (çoklu satış)

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873591
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : SARAY MAH. / KANALBOYU
Kat Sayısı : 1
: 239
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA NET HABER 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/35634
Muhammen Bedeli
:
68712 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
24.01.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2017/35634 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 1 Ada, 206 Parsel, SARAY Mahalle/Köy, Çöşnük Mevkii, 2 Kat 3 nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişilerce müdürlüğümüze sunulan bilirkişi raporuna göre: Bahse konu taşınmaz üzerinde fiili durumda bodrum+ zemin + birinci kat bulunmaktadır. Yol üstü kotunda zemin ve birinci kat mevcut olup İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ KATLAR MEVCUT değildir; yani, 2. KAT 3 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜMDE YAPI BULUNMAMAKTADIR. Tapu kaydında kat irtifakı kurulu olduğundan bahse konu bağımsız bölümün arsa pay/payda oranı doğrultusunda yapı bedeli DEĞİL, sadece arsa arazi bedeline bağlı hisse değeri hesaplanacaktır. Taşınmaz üzerinde bulunan yapı yaşı 40-50 yaş aralığındadır. Taşınmaz Ada/parsel Belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Merkezi sayılabilecek bir lokasyonda olup, çevre yoluna yürüme mesafesindedir. Çevresinde sosyal, dini tesisler ve marketler mevcuttur. Arsa birim metrekare vergi değeri ilgili kurumlardan araştırılmış olup bu bedelin yaklaşık 340,00-TL olduğu tespit edilmiştir. Tespit konusu taşınmazın bulunduğu çevrede yapılan incelemeler neticesinde; arsanın konumu, imar durumu ve diğer özellikleri dikkate alındıında serbest piyasa fiyatları ile arsanın ortalama m2 birim değerinin 1.150,00 olduğu tespit edilmiştir. Buna göre borçlu hissesine düşen (1/4) miktar 68.712,50-TL olarak hesaplanmış olup mevcut bina da 3 nolu bağımsız bölümün bulunmaması sebebiyle sadece borçluya ait arsa payı satışı yapılacaktır.
Adresi : Çöşnük Mah. Yayladamı Sokağı, 4 Dış Kapı Numaralı Bina Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 239 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Uygulama imar planında ön bahçe mesafesi 5 metre, İkiz nizam 5 kat, olan alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 68.712,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 24/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 1 Ada, 206 Parsel, SARAY Mahalle/Köy, çöşnük Mevkii, 3.kat 4 BB Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişilerce müdürlüğümüze sunulan bilirkişi raporuna göre: Bahse konu taşınmaz üzerinde fiili durumda bodrum+ zemin + birinci kat bulunmaktadır. Yol üstü kotunda zemin ve birinci kat mevcut olup İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ KATLAR MEVCUT değildir; yani, 3. KAT 4 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜMDE YAPI BULUNMAMAKTADIR. Tapu kaydında kat irtifakı kurulu olduğundan bahse konu bağımsız bölümün arsa pay/payda oranı doğrultusunda yapı bedeli DEĞİL, sadece arsa arazi bedeline bağlı hisse değeri hesaplanacaktır. Taşınmaz üzerinde bulunan yapı yaşı 40-50 yaş aralığındadır. Taşınmaz Ada/parsel Belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Merkezi sayılabilecek bir lokasyonda olup, çevre yoluna yürüme mesafesindedir. Çevresinde sosyal, dini tesisler ve marketler mevcuttur. Arsa birim metrekare vergi değeri ilgili kurumlardan araştırılmış olup bu bedelin yaklaşık 340,00-TL olduğu tespit edilmiştir. Tespit konusu taşınmazın bulunduğu çevrede yapılan incelemeler neticesinde; arsanın konumu, imar durumu ve diğer özellikleri dikkate alındıında serbest piyasa fiyatları ile arsanın ortalama m2 birim değerinin 1.150,00 olduğu tespit edilmiştir. Buna göre borçlu hissesine düşen (1/4) miktar 68.712,50-TL olarak hesaplan olup mevcut bina da 4 nolu bağımsız bölümün bulunmaması sebebiyle sadece borçluya ait arsa payı satışı yapılacaktır.
Adresi : Çöşnük Mah. Yayladamı Sokağı, 4 Dış Kapı Numaralı Bina Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 239 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Uygulama İmar planında ön bahçe mesafesi 5 metre, ikiz nizam 5 kat olan alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 68.712,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/12/2018 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 24/01/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/35634 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR