ERBAA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

ERBAA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890312
Şehir : Tokat / Erbaa
Semt-Mahalle : FATİH SULTAN MEHMET MAH. / KARAYAKA
Kat Sayısı : 4
: 117
Yayınlandığı Gazeteler

KELKİT 11.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/569 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
178,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Erbaa İcra Müdürlüğü Mezat Salonu - Erbaa/Tokat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERBAA İCRA DAİRESİ
2017/569 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Tokat İl, Erbaa İlçe, 613 Ada, 3 Parsel, BATI Mahalle/Köy, NOHUTLUK Mevkii, Taşınmazın mevcut adresi : Tokat ili, Erbaa ilçesi, Fatih Sultan Mehmet mah. kevgi sok. bina kapı no 15 dir. parsel üzerinde 4 katlı yığma tuğladan yapılmış bina vardır. binanın taban alanı 117,00 m2 olup, katlarda bulunan meskenleri brüt inşaat alanı 117,00 m2dir. meskenler 2+1 olup, iki adet yatak odası, 1 adet banyo-wc den, 1 adet salon, 1 adet mutfak ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. ısıtma sistemi sobalıdır. elektrik ve suyu vardır. binanın en üst katı kaba inşaat halindedir. imar planında ayrık nizam üç katlı konut alanı içerisinde kalmaktadır. şehir merkezine uzaklığı 400 mt, taşınmazın 150 mt yakınında Mega Kent Sitesi , 100 mt yakınında fatih camii vardır.
Yüzölçümü : 240 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 178.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır.
1. Satış Günü : 20/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Erbaa İcra Müdürlüğü Mezat Salonu - Erbaa/Tokat
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/569 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2018
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR