DENİZLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

DENİZLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876688
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : TOPRAKLIK MAH. / İSTİKLAL
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 13.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1818 Esas
Muhammen Bedeli
:
1060675 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2018 10:50
İkinci Satış Günü
:
20.12.2018 10:50
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu- Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
2. İCRA DAİRESİ
2017/1818 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli ili, Pamukkale İlçesi, Topraklık Mah., 18L-II Pafta, 279 ada 19 parselde kayıtlı 328,00 m2 alanlı 4 katlı( bodrum+zemin+2 normal kat) betonarme işyeri ve arsası vasıflı taşınmazın üzerinde 577,13m2 konut alanlı, bina 3-4 yıllık, üzeri çatılı dışı sıvalı- badanalıdır. Binada katlar arası iletişim iç kısımdaki mermer kaplamalı merdivenle sağlanmaktadır. Ayrıca bina içinde asansör vardır. Bodrum kat tek bölüm halinde ardiye şeklinde kullanılmaktadır. Zemin seramik duvar ve tavan normal sıvalı ve badanalıdır.Zemin katta zemin seramik duvarlar alçı sıvalı taş yünü asma tavanlı dış kapı ve pencereleri aliminyum doğ.lıdır.Showroom olarak kullanılmaktadır. 1. Kat imalat bölümü olup zemin seramik duvarlar ve tavan alçı sıvalı asma tavanlı spot aydınlatmalıdır. Balkonu vardır. 2. Katbölümüyemekhane şeklinde kullanılmaktadır. Balkonu vardır.Mutfak tezgah ve dolaplarının olduğu bölüm bay ve bayan wc. ler vardır. Duvarlar ve tavanalçı sıvalı asma tavanlı spot aydınlatmalıdır. Çatı arası katta 1 bölüm oda,teras, banyo+ wc. mutfak vardır. Temiz ve bakımlı bir binadır. 25,00 m2 alanlı teras vardır. Binanın ön cephesi giydirme cephedir. Binanın ön cephesine kısmi beton seramik ve kilit taşı ile düzenleme yapılmış. Taşınmaz TopraklıkMah. 619 sokağa cephelidir. Taşınmaz Halk Caddesine, Atatürk Caddesine, Fevzi Çakmak Bulvarına, Denizli Emniyet Müdürlüğüne, Üçgen Meydanına, Denizli Otogarına, yakın, konum itibariyle tüm Belediye hizmetlerinden ve ulaşımı rahat, TEK, PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Topraklık Mah. 619 sok. No.107/A Pamukkale /Denizli
Yüzölçümü : 328 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 1.060.675,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/11/2018 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 20/12/2018 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu- Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1818 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR