BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876138
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : GÜRPINAR MAH. / GÜRPINAR
Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3302 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1800000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.01.2019 14:30
Satış Yeri
:
MEZAT SALONUBüyükçekmece Adliye ek binası yanı Silivri ( e-5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece - İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2016/3302 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :İstanbul, Beylikdüzü, 1331 Ada, 3 Parsel, GürpınarMahalle/Köy olup taşınmaz adres olarak İstanbul Beylikdüzü Dereağzı mah. Karacaoğlan caddesi ile Küçük sokak arasında yer aldığı dış kapı numarasının 14 olduğu, arsa nitelikli ise de tapu kaydı itibarıyla, konut nitelikli olup bodum, zemin, 1 adet normal katve çatı kattan oluşan, betonarme karkas tarzda inşa edilmişayrık nizam, müstakil yapı olup, ulaşımı kolay bir bölgede yer aldığı, çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine nispeten yakın konumdadır. Alt yapı imalatları büyük oranda tamamlanmış, belediye ve kamu hizmetlmeri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı konut nitelikli yapılar ve üzerinde yapı bulunmayan arsa nitelikli parseller bulunmaktadır. 11/08/2005 tarih ve89 nolu ruhsatının mevcut olduğu, buna göre yapının 161,00m2 taban alanı olmak üzere toplam 497m2 inşaat alanı bulunduğu ve 08/10/2007 tarih ve 22 belge nolu yapı kullanma izin belgesinin mevcut olduğu, taşınmazın; bodrum, zemin, normal kat ve çatı katı seviyesindedir. Bodrum katı antre,hidrofor odası, çamaşır odası, kiler, depo, dinlenme odası, salon, bina girişi, zemin katı; rüzgarlık, antre, 2 cda, mutfak, banyo, tuvalet, salon, balkon, normal katı ; antre, 3 adet duşlu oda, genel banyo, teraslı salon ve balkon mimarisindedir. Onaylı projesinde çatı altı piyesi mevcut değildir. Yapının dış cephe doğramaları PVC, camları montajlıdır. Teras alanları camekanla kapalı hale getirilmiştir. İstinat duvarının yapıldığı,araç giişine uygğun demir kapı bulunduğu, dış cephesinin boyalı olduğu, geniş bahçesinin bulunduğu belirtilmiştir.
Adresi : İstanbul Beylikdüzü Dereağzı mah. Karacaoğlan caddesi ile Küçük sokak arasında dış kapı numarasının 14 olduğu
Yüzölçümü : 812,50 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : İnşaat tarzı İBBB tarafından 09/06/2011 tarihinde onaylanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında "ayrık nizam / 2 kat / TAKS:0,20/ konut alanı ve bir kısmının da imar yolu olarak planlandığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 1.800.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 12/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 10/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONUBüyükçekmece Adliye ek binası yanı Silivri ( e-5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece - İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasındabulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %18 KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3302 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR