GEMLİK İCRA DAİRESİ

İcradan satılık bina

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874674
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : ENGÜRÜCÜK MAH. / GEMLİK
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
: 520
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1618 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
405579 TL
Birinci Satış Günü
:
23.11.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
21.12.2018 11:30
Satış Yeri
:
Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK
İCRA DAİRESİ
2016/1618 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Bursa ili, Gemlik ilçesi, Engürücük köyü, Köyiçi mevkiinde bulunan 1366 parsel sayılı 225,00 m2 miktarlı ana taşınmaz niteliği "Ev ve arsa" olan taşınmazdır. Taşınmazın üzerinde natamam durumda 3 katlı betonarme bir bina mevcuttur. Binanın dışı sıvasızdır. Bina Engürücük Köyü (Mahallesi) Camisinin hemen arkasına olup konum olarak köyün (Mahallenin) oldukça merkezi bir yerindedir. Ancak parselin en olumsuz yönü oldukça dar olan cephesinin yola cepheli olmasıdır. Binanın taban alanı yaklaşık olarak S=170,00 m2'dir. Binanın diğer cephesi arka bahçeye veya aydınlığa bakmaktadır. Binanın zemin katı müştemilat, garaj, zeytin deposu, v.s. olarak kullanılmıştır. Bölme duvarları yapılmamıştır. Zemin kat sıvası yapılmamış kaba inşaat aşamasındadır. Bu kat tümüyle boş olup içerisinde üst katlara çıkmak üzere yapılan natamam durumunda merdiven ve 3 adet zeytin havuzu bulunmaktadır. 1. kat mesken olarak kullanılmış olup bakımsızdır. Daire dört oda, salon, mutfak, banyo, wc ile iki balkondan oluşmaktadır.Salon ve odalar marley, diğer zeminler seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı mermer olup tezgah altında ve üstünde suntalem dolap vardır. Daire soba ile ısıtılmaktadır. 2. kattaki daire kaba inşaat seviyesindedir. 1.kata benzer bölümlerden oluşmaktadır. Sıvası yapılmamıştır. Binanın üzeri açık beton teras şeklindedir. Taşınmaz yaklaşık 10 yaşında, zemin ve 2.katı natamam seviyededir. Bina Gemlik ilçe merkezine 8 km mesafede, Bursa-Gemlik yoluna 75 metre uzaklıktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede belediye ve diğer kamu hizmetleri bulunmaktadır. Bölgeye toplu taşıma araçlarıyla ulaşım imkanı bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 225,00 m2
İmar Durumu :Dosyası içinde mevcut Gemlik Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 28.10.2016 tarih ve 19098 sayılı yazılarında; taşınmazın 1/5000 ölçekli Gemlik Nazım İmar Planı sınırları içerisinde olup imar durumunun "Kırsal Yerleşim Alanı" olarak gösterilen alanda kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 405.579,50 TL
KDV Oranı :%18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 23/11/2018 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 21/12/2018 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Gemlik Belediye Başkanlığı- İhale Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1618 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.08/10/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
*: Bu örnek, bu Yönetmeliktenönceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR