BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873085
Şehir : Giresun / Bulancak
Semt-Mahalle : SARAÇLI MAH. / BULANCAK
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 218
Yayınlandığı Gazeteler

ORDU OLAY 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/262 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
198205 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
BELEDİYE MECLİS SALONU -BULANCAK / GİRESUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BULANCAK
İCRA DAİRESİ
2018/262 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Giresun İl, Bulancak İlçe, 910 Ada, 11 Parsel, Saraçlı Mahallesi, Çömlekçi Sokak no:9 adresinde bulunan taşınmaz tapu kayıtlarında arsa vasıflıdır. Arsa üzerinde betonarme iki katlı yapı vardır.Yapının tüm cepheleri açık olup, üzerinde çatısı yoktur.Yapı betonarme 3. sınıf A gurubu olup, 10 yıllıktır.Binanın zemin katı bodrum katı ve zemin katı tek daireli mesken olarak yapılmıştır.Binanın bodrum katı yapı alanı yaklaşık 98.00 m2, zemin kat alanı 120,00 m2 dir. Bodrum kat kapısı ayrı giriş yapılmıştır.Binanın dışı sıvasızdır.Binanın bitirilmiş katlarında meskende, mutfak, oturma odası, iki yatak odası, holü, wc ve banyosu bulunmaktadır.Oda döşemeleri lampiri kaplama, mutfak ve ıslak zeminler fayans kaplamadır.Mutfak tezgahı mermer kaplama yapılmıştır.Banyoda duş kabini bulunmaktadır.Kullanılan dairelerin içi sıvalı olup, kireç badanalıdır. Yapıda ısınma sistemi katı yakıt sobalıdır.Yapının yapılacak noksan işleri olması nedeniyle genelin yapım yüzdesi oranı %75 civarındadır.
Kıymeti : 198.205,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Denizbank A.Ş. Lehine 19/11/2015 tarih ve 6309 yevmiye ile 350,000,00 TL bedelli 1. Derece ipotek mevcuttur.
1. Satış Günü : 19/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 14/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : BELEDİYE MECLİS SALONU -BULANCAK / GİRESUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/262 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR