OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872893
Şehir : Osmaniye / Merkez
Semt-Mahalle : RAUFBEY MAH. / ATATÜRK
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2009/4850 ESAS
Muhammen Bedeli
:
3472519 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
13.12.2018 15:00
Satış Yeri
:
OSMANİYE ADLİYESİ, BARO AV. MÜMİN ACAR TOPLANTI SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ
2009/4850
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 310 Ada, 87 Parsel, RAUFBEY Mahallesi.
Satışa konu taşınmazın Osmaniye Belediyesi İmar Müdürlüğü arşivindeki onaylı mimari projesi incelenmiş olup, buna göre bodrum kat zemin kat asma kat ve 4 normal kattan oluşmaktadır. Bodrum katta sığınak, poliklinikler, oda hacimleri, wc ve ortak alanlar, asma katta hasta odaları, 1. Katta hasta odaları, depo, diğer hacimler ve odalar, 2. Katta genel yoğun bakım, doktor odası ve diğer hacimler, wc ve ortak alanlar, 3. Katta ameliyathane yoğun bakım üniteleri, diğer hacim odaları, hasta odaları, 4. Katta hasta odaları, depo, arşiv, eczane ve diğer odalar, teras katta ise makine dairesi bulunmaktadır. Onaylı projesine göre taşınmazın zemin katı 249m2, asma katı 202 m2, 1. Kat 202 m2, 2 -3- 4. Katların herbiri 496 m2 olup taşınmaz toplam yaklaşık brüt 2183 m2 kullanım alanına sahiptir. Yerinde yapılan incelemede taşınmazın 2-3 ve 4. Katı natamam durumdadır. Diğer hacimler içerisinde yapılan incelemede mimari projeye uygun olmayan hacimler mevcut olup projedeki hacimler ve yapı alanı değer takdirinde göz önünde bulundurulmuştur. Ayrıca taşınmaz 310 ada 27 parsel üzerinde konumlu bina ile birlikte kullanılmaktadır. Ayrı değerlendirilmesi durumunda kıymet takdirine konu taşınmazın şerefiyesinin etkileneceği göz ardı edilmemiştir. Taşınmazın tüm hacim zemin kaplaması seramik, duvarları boyalıdır. Pencereleri pvc ve alüminyum malzemeden ilaml edilmiştir.
Adresi : Raufbey Mahallesi, Dr. Devlet Bahçeli Bulvarı 1. Etap No 26 Merkez Osmaniye
Yüzölçümü : 639,99 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı ayrık nizam 3/B yapı sınıfında
Kıymeti : 3.472.519,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 13/11/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 13/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : OSMANİYE ADLİYESİ, BARO AV. MÜMİN ACAR TOPLANTI SALONU
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2009/4850 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR