KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861402
Şehir : Kocaeli / Kartepe
: 418
Yayınlandığı Gazeteler

ÇAĞDAŞ KOCAELİ 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/16997 ESAS
Muhammen Bedeli
:
316,216 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/16997 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli Kartepe Arslanbey Mah. 2671 Parsel 418,54 m2 Bina ve Bahçesi vasıflı taşınmaz satışa çıkartılmıştır.
Taşınmaza UlaşımArslanbey OSB yanından Suadiye Merkeze gelindiğinde sağ tarafa Arslanbey yönüne Mesudiye Caddesine sapılarak caddenin sonuna kadar ilerlenir. Caddenin sonundan Anayurt Caddesine sapılarak 300 metre ilerlendiğinde Ahlat Caddesi üzerinden 600 metre devam edilerek yolun sol tarafında yer alan taşınmaza ulaşılır. Bahçe nizam evlerin olduğu bölgenin yakın çevresinde organize sanayi bölgesi, işyerleri, fabrikalar, eğitim kurumları, tarım arazileri mevcuttur. Belediye alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir.Parsel düzgün sayılabilecek dörtgen formunda, düz arazi yapısındadır. Ahlat Caddesi ile Merve Sokak köşesinde yer almaktadır. Kıymet takdiri günü parsel üzerinde 2 katlı konut binası bulunmaktadır. Bina 120m² zemin oturumlu, üst katı 150m² alanlı olarak toplam 270m² inşaat alanlıdır. Betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olan binanın dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalı, çatı örtüsü mevcut değildir. Zemin kat mesken olarak kullanılmaktadır. Bölge standartlarında inşa edilmiş olan mesken doğalgaz kombilidir. Üst katı duvarları örülmüş, elektrik, su, kalorifer tesisatı çekilmiş, zemin şap betonu atılmamış, duvarları sıvalı, kapı ve pencereleri takılmamış haldedir. Yapılan tespite göre %60 inşaat seviyelidir.
Adresi : Şevkatiye Mahallesi Merve Sokak No:1 Kartepe / KOCAELİ
Yüzölçümü : 418,54 m2
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Yapılaşma şartları; Ayrık nizam 2 kat, TAKS: 0,20, KAKS: 0,40 olarak belirlenmiştir. Parselin imar yoluna terki vardır.
Kıymeti : 316.216,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 07/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/16997 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR