MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861314
Şehir : İzmir / Menemen
Semt-Mahalle : ESATPAŞA MAH. / MENEMEN
Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/2015 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENEMEN
İCRA DAİRESİ
2015/2015 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili, Menemen ilçesi, Esatpaşa Mahallesi, kıraç mevkii, 5297 Ada, 40 nolu parsel, 1. Kat, 2 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz borçlu adına tam hisse olarak kayıtlıdır. Meskenin yer aldığı ana gayrimenkulde kat irtifakı kuruludur. Konu yapı zemin+3 kattan oluşmaktadır ve zemin katta 1 adet dükkan, normal katlarda 3'er adet mesken olmak üzere toplam 13 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Binada asansör ve doğalgaz tesisatı yer alır. Bina giriş kapısı camlı demir kapıdır, bina içi zeminler mermer kaplı, duvarları saten boyalıdır. Mesken 1. Katta(ara katta) asansörden çıkınca sağda yer almaktadır. Başka bir deyişle apartman giriş kapısını karşımıza alıp Bulvardan binaya baktığımızda 1. Katta sağ - aradaki meskendir. Mesken 3+1 olup net 120 m2, brüt 138 m2 kullanım alanına sahiptir. Mesken salon, mutfak, 3 oda, banyo-wc ve balkondan oluşmaktadır. Salon ve odalarda zeminler laminat parke, duvarlar saten ve tavanlar plastik boyalı, kartonpiyerli, banyoda zeminler seramik, duvarlar fayans kaplı hol ve balkonda zeminler seramiktir. Mutfakta hazır mutfak dolabı, banyoda duşakabin, klozet ve hilton lavabo mevcuttur. Meskenin dış kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan kapı,pencereleri PVC doğramadır. Mesken Kuzey ve Batı olarak 2 cephelidir ve Bulvarı görmektedir. Işıklığa bakan mahali yoktur. Doğalgaz tesisatı bağlıdır. Taşınmazın 2012 yılında yapı ruhsatı aldığı binanın inşaatının 2013 yılında bittiği kabul edilerek konumuz mesken 5 yaşında kabul edilmiştir.
Adresi : Uğur Mumcu Mahallesi, Mustafa Yücel Özbilgin Bulvarı No:20, Kaynakçıoğlu Apt Kat:1 D:2 Menemen/İZMİR
Yüzölçümü : 759,31 m2
Arsa Payı : 107/1467
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı ikiz nizam 5 kat TAKS:0.40 KAKS:2.00 Konut
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : kömürlük eklentilidir.
1. Satış Günü : 12/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 07/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/2015 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- Satış ilanı İİK 127. Maddesine göre : taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğe çıkartılmış olup, ilgililerin adreslerinin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adreslerinin tebligat adresleri olarak kabul edileceği, bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmayacağı, elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebligat yerine geçeceği ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR