İNEGÖL İCRA DAİRESİ

İcradan satılık bina

İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860334
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : KEMERÇEŞME MAH. / BAHAR
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 170
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 09.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/10272 ESAS
Muhammen Bedeli
:
294,300 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
26.11.2018 15:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
1. İCRA DAİRESİ
2017/10272 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 375 Ada, 3 Parsel, Kemerçeşme Mahalle/Köy, Kemerçeşme Mah. Mevkii, Tamamı borçlu adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Kemerçeşme Mahallesi, 2. Vatan Caddesi, No:15 adresindeki 128,00 m² miktarlı arsa ile bu arsanın bir kısmı üzerine 2 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılanmış olan 1 adet binadan ibarettir. Beher katında müstakil giriş kapılı ve mesken nitelikli 1'er adet dairesi bulunan binanın ana giriş kapısı 1 kanatlı demir profil yapılı, katlar arası merdiven basamakları mermer kaplı ve kenarları krom nikel korkuluklu, ön dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri trapez kesitli alüminyum paneller ile örtülüdür. Yerinde yapılan ölçümlerine göre binanın inşaat taban alanı 85,00m². olup, toplam inşaat alanı ise; 2 kat*85,00=170,00 m². dir. Parselin bina haricinde kalan kısmı, binanın arka (batı) cephesinde avlu olarak bırakılmıştır.
Halihazırda, zemin kattaki daire borçlu ve 1. kattaki daire ise adını söylemekten imtina eden kiracı tarafından mesken amaçlı olarak kullanılmaktadır. Daireler, yerleşim planı ile teknik ve fiziki özellikler yönünden genelde birbirleri ile benzer yapılmış olup, beher daire 2 adet oda, salon, hol, mutfak banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Hol, salon ve odaların tabanları laminat parke, mutfak bölümünün seramik ile kaplı, duvarlar alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Salona açık durumunda olan mutfak bölümlerinde, üzerleri mermerit kaplı ve (L)şekilde tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairelerin giriş kapıları çelik, iç kapıları Amerikan panel, pencere çerçeveleri ise çift camlı PVC profildir. Doğu ve batı cepheli olan binanın batı cephesinde avlusu bulunmaktadır. Daireler, doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur. Genellikle düşük veya orta gelir gruplarınca mesken amaçlı olarak kullanılan 2 veya 3 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu, kaçak ve ruhsatsız yapılaşmanın fazla olduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda oluip, mahallinde elektrik, su telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü alt yapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Kemerçeşme Mah. 2. Vatan Cad. No.15 Osmangazi/Bursa
Yüzölçümü : 128,00 m2 (Tapu kaydı)
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 04/07/2018 tarih ve E.81100 sayılı yazılarında; Kemerçeşme Mahallesi, 375 ada 3 parsel, sayılı 1/1000 ölçekli İstanbul Caddesi Uygulama İmar Planı kapsamında, 3194 sayılı İmar Yasası'nın 18. Madde Uygulaması yapılacak alan sınırı dahilinde, E:2.50,Yençok: 20 kat, plan üzerinde belirtilen çekmeleri bulunan ticaret+konut+turizim alanında ve yolda kalmakta olup, plan örneği yazımız ekinde sunulmaktadır. denilmektedir.
Kıymeti : 294.300,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 22/10/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 26/11/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10272 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR