TEFENNİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

TEFENNİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00859957
Şehir : Burdur / Karamanlı
Semt-Mahalle : KARAMAN MAH. / KARAMANLI
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 10.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/131 Esas
Muhammen Bedeli
:
250,299 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
TEFENNİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU Tefenni/BURDUR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEFENNİ
İCRA DAİRESİ
2018/131 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Burdur İl, Karamanlı İlçe, 65 Ada, 13 Parsel, KARAMANLI Mahalle/Köy, alageriş Mevkii, 4 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz dupleks yapı olup, 195m2 alanlı ve mesken olarak kullanılmakta, birinci katı bir oda bir salon antre hol mutfak banyo wc-lavabo ve iki adet balkondan oluşmakta, ve 109 m2lik alana sahiptir.Çatı katı ise iki adet oda mutfak banyo iç merdiven holü ve L şeklinde balkondan oluşmakta olup 86m2 alanındadır. taşınmazın duvarları sıvalı ve üzeri saten boyalı, tavanlar alçı kartonpiyerli, Dış kapı çelik iç kapılar hazır ahşap panel kapı, pencere doğramaları Pvc,zemin kaplaması olarak ıslak zeminler seramik, diğer oda zeminleri laminat kaplama, Banyo wc zemin ve duvarları tavana kadar seramik kaplama, dış cephesi sıvalı ve boyalı, çatısı beşik çatılı ve kiremit ile örtülüdür. Isınması merkezi sistemli kaloriferlidir. Bina giriş kapısı demir doğramalı ve yağlı boyalı, Daire giriş kapısı Çelik Kapılıdır. Merdiven Kaplamalı mermer korkuluklar alüminyum doğramalıdır. Yapının değeri 180.835,00TL, arsa değeri 69.464,00TL olmak üzere toplam 250.299,00TL'dir.
Adresi : Karamanlı Mh. Alageriş Mevkii Hürriyet Mah.Karamanlı / BURDUR
Yüzölçümü : 778 m2
Arsa Payı : 15/63
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 2, İnşaat tarzı ayrık nizam
Kıymeti : 250.299,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi olup dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 05/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : TEFENNİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU Tefenni/BURDUR-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/131 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR