GÖKÇEADA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

GÖKÇEADA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00799792
Şehir : Çanakkale / Gökçeada
Semt-Mahalle : KUZULİMANI MAH. / MERKEZKÖYLER
: 45
Yayınlandığı Gazeteler

İŞTE ÇANAKKALE 05.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/46 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.07.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.09.2018 10:00
Satış Yeri
:
GÖKÇEADA YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖKÇEADA
İCRA DAİRESİ

2017/46 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Gökçeada İlçe, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Çanakkale ili Gökçeada İlçesi Kuzulimanı Mahallesi 334 ada 251 parsel sınırları içerisinde bulunan ana taşınmaz niteliği 558,35 m² yözölçümlü parselde yer alan 45 m² yüzölçümlü 4 numaralı bağımsız bölüm bölümde yer alan ana yapının bina vasıflarında olduğu, mimarlık hizmet sınıflarına göre IIIA sınıfında yeralmaktadır. Dış cephesi sıvalı boyalı kaplamalı bulunan konut mesken binanın pencere doğramaları ahşap görünümlü PVC den imal edilmiş olup, balkon ve aleminyum korkulukları mevcuttur. Alüminyum doğrama giriş kapılı binanın merdivenleri granit kaplama olup, Amerikan panel kaplama iç mahal kapıları mevcuttur. Mutfak dolapları mevcuz bulunan bağmsız bölüm giriş kapısı çelik kapı olup, iç mahaller sıvalı ve boyalı, ıslak hacim mahali duvarları seramik kaplamadır.
Adresi : Çanakkale İli Gökçeada İlçesi Kuzulimanı Mahallesi 334 Ada 251 Parsel 4 Numaralı Bağımsız Bölüm Gökçeada / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 45 m²
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 27/07/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : GÖKÇEADA YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/46 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR