MİLAS SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00793033
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : GÜLLÜK MAH. / MİLAS
Kat Sayısı : 2
: 163
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 26.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
206236 TL
Birinci Satış Günü
:
04.06.2018 12:15
İkinci Satış Günü
:
04.07.2018 12:15
Satış Yeri
:
Güneş mah.Labranda bulvarı,labranda su dolum tesisleri karşısı belediye mezat salonu-Milas.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Muğla İli Milas İlçesi Güllük mah. 348 Ada, 17 Parsel Tapunun Cilt/Sayfa No :6/546 sırasında kayıtlı,arsa niteliğinde olup zerinde 2 katlı bina bulunmaktadır.Yığma inşaat tarzında yapılmış binanın, beden ve bölme duvarları tuğla duvar, sıvalı ve boyalı, üzeri ahşap çatı, çatı örtüsü marsilya kiremittir,alt katında iki oda, açık mutfak, tuvalet, banyo vardır. İç kapıları ahşap, pencereler PVC doğramadır. Binanın üst katında iki oda, salon açık mutfak, tuvalet banyo bulunmaktadır. İç kapıları ahşap, giriş kapısı ve pencereleri PVC doğramadır. Toplam inşaat alanı; 163 m2 dir. Bina bitişiğindeki 16 nolu parsele, zeminde 16 m2, toplamda 32 m2 tecavüzlüdür. Ayrıca binanın zemin kat terası ile üst katın 31 m2 si yola tecavüzlüdür. Taşınmaz, denize 60 metre uzaklıkta ve deniz gören bir manzaraya sahiptir.
Yüzölçümü : 81,39 m2
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli İmar Planında, Ayrık Nizam 3 kat Konut alanında kalmakta olup, TAKS: 0, 40, KAKS: 1,20 dir.Şuyuu durumu düzeltilmeden inşaat izni verilemez.
Kıymeti :206.236,20 TL-

KDV Oranı: %18-

Kaydındaki Şerhler:Kaydındaki gibi.
1. Satış Günü : 04/06/2018 günü 12:15 - 12:25 arası
2. Satış Günü : 04/07/2018 günü 12:15 - 12:25 arası
Satış Yeri :Güneş mah.Labranda bulvarı,labranda su dolum tesisleri karşısı belediye mezat salonu-Milas.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Satış sayılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.22/04/2018E-imzalıdır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR