KARAPINAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık bina

KARAPINAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00615176
Şehir : Konya
Yayınlandığı Gazeteler

YEŞİLPINAR 07.06.2017
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
377,084 TL
Birinci Satış Günü
:
20.07.2017 15:55
İkinci Satış Günü
:
07.09.2017 15:55
Satış Yeri
:
Zafer Mah.İnönü Cd. No:178 (Belediye Düğün Salonu) Karapınar / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARAPINAR
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/8 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Tapu Kaydı :Konya İl, Karapınar İlçesi, Hankapı Mahallesi, 623 ada, 11 parseldeki 3.579,00 m2 üç kerpiç ev, iki mutfak, iki ahır, üç depo ve avlusu vasıflı taşınmazın tamamı.
Taşınmazın Özellikleri :Parsel Karapınar Kent Meydanın 350 mt.kuzeyindedir. Belediye alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Parsel üzerinde 1 adet 2 katlı kerpiç ev, 2 adet tek katlı kerpiç ev, 1 adet kerpiç ahır, 1 adet müştemilat yapı ve 1 adet WC bulunmaktadır. Taşınmaz kaydında kullanımı kısıtlayıcı şerh yoktur. Taşınmaz ile ilgili daha geniş bilgi dosyamızdaki bilirkişi raporunda mevcut olup, istekliler inceleyebilecektir.
A) İki katlı kerpiç evin zemin katı kıymet takdir tarihi itibariyle mesken ve depo olarak kullanılmakta olduğu görülmüştür. Brüt 120 m2dir. 2 oda, 1 solan, antre hacimlerinden ibarettir. 1 odanın tabanı çakma ahşap, diğer odanın ve mutfağın zemini şap beton, antrenin zemini seramik kaplıdır. Tüm hacimlerin duvarları plastik boyalıdır. Soba ile ısıtılmaktadır. Giriş kapısı demir doğrama, pencereleri PVC, oda kapıları ahşaptır. Üst katı mesken olarak kullanılmakta olup 3 oda, 1 mutfak, banyo/WC hacimlerinden oluşmaktadır. Odalar ve aralığın zemini çakma ahşap, mutfağın zemini laminant parkedir. Banyo / WCnin zemini ve duvarlı seramiktir. Mutfakta dolapları mevcuttur. Tüm hacimlerin duvarları plastik boyalıdır. Sabo ile ısıtılmaktadır. Güneş enerjili su ısıtma vardır. Giriş kapısı ve oda kapıları ahşap, pencereleri PVCdir. Çatısı mevcut olup, çatı örtüsü kiremittir. Aşınma oranı kıymet takdir tarihi itibariyle %65tir.
B) Taşınmaz üzerindeki tek katlı kerpiç ev yığma kerpiç yapı olup mesken vasfındadır. Brüt 120 m2 alana sahiptir. 2 oda, 1 mutfak, banyo/WC ibarettir. Odalar ve aralığın zemini çakma ahşap, mutfağın zemini seramik kaplıdır. Banyo/WCnin zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Mutfak dolapları mevcuttur. Tüm hacimlerin duvarlı plastik boyalıdır. Soba ile ısıtılmaktadır. Güneş enerji sistemi ile sıcak su sağlanmaktadır. Giriş kapısı ve oda kapıları ahşap, pencereleri PVCdir. Çatısı mevcut olup, çatı örtüsü kiremit kaplıdır. Aşınma oranı %65tir.
C) Tek katlı bina tarafında bulunan tek katlı kerpiç ev yığma kerpiç yapıdır. Mesken olarak kullanılmakta olup, brüt 120 m2dir. 2 oda, mutfak, banyo / WC ve aralık hacimlerinden ibarettir. Odalar ve aralığın zemini çakma ahşap, mutfağın zemini seramik kaplıdır. Banyo / WCnin zemini ve duvarları seramiktir. Mutfak dolapları vardır. Tüm hacimlerin duvarları plastik boyalıdır. Soba ile ısıtılmaktadır. Güneş enerjili su ısıtma vardır. Giriş kapısı ve oda kapıları ahşap, pencereleri PVCdir. Çatısı mevcut olup, çatı örtüsü kiremittir. Aşınma oranı kıymet takdiri tarihi itibariyle %65tir.
D) Parsel üzerinde bulunan tak katlı binalar arasındaki tek katlı kerpiç müştemilat yığma kerpiç yapı olup müştemilat vasfındadır. Odunluk ve garaj olarak kullanılmaktadır. Brüt 68,25 m2dir. Giriş kapısı demir doğrama olup çatı örtüsü oluklu sactır. Aşınma oranı %65tir. Tek katlı kerpiç ahır yığma kerpiç yapıdır. Ekonomik ve enkaz değeri yoktur.
Adresi :Hankapı Mah. Zafer Caddesi ile Karabaş Sokağın kesiştiği yerde güneybatı kısımdadır. Kale Camiinin kuzey tarafındadır.
İmar Durumu : Ayrık nizam 4 katlı konut alanındadır. Ön bahçe mesafesi 5 mt.yan bahçe mesafesi 3 mt.arka bahçe mesafesi yönetmeliktir.
Kıymeti :377.084,00 TL KDV Oranı :%18
1. Satış Günü : 20/07/2017 günü 15:55 - 16:00 arası
2. Satış Günü : 07/09/2017 günü 15:55 - 16:00 arası
Satış Yeri : Zafer Mah.İnönü Cd. No:178 (Belediye Düğün Salonu) Karapınar / Konya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İKK m.126)
*İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir

BAĞLI İLANLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR