SARAYÖNÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık bina

SARAYÖNÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00454555
Şehir : Konya
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 28.10.2016
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
83,064 TL
Birinci Satış Günü
:
15.12.2016 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.01.2017 10:00
Satış Yeri
:
Sarayönü Belediyesi Düğün Salonu - Sarayönü/Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C SARAYÖNÜ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :

Taşınmazın doğusundan ve güneyinden yol geçmektedir. Taşınmaz bodrum hariç 2 kata imarlıdır. Taşınmaz üzerinde metruk halde 283,91 m2 bina (mesken ahır ve depo) ile 41,89 m2 lik halen mesken olarak kullanılan kerpiç bina mevcuttur. Metruk halde bulunan binalar kullanılmaz durumdadır ve bu halde kullanımları da güvenli değildir. Ekonomik değeri yoktur. Taşınmaz üzerinde bulunan kerpiç bina tek katlı yığma binadır. İçi dışı çamur sıvalıdır. Dış sıvasında yer yer dökülmeler mevcuttur. Kapı pencereleri doğramaları ahşaptır. Ahşap oturtma çatısı vardır ve sacla kaplıdır. Elektrik ve su tesisatı mevcuttur. Taşınmaz üzerinde 1 adet sulama kuyusu vardır. Kapatılmış ve kullanılmaz haldedir.
Adresi : Konya İl, Sarayönü İlçe, 297 Ada No, 3 Parsel No, Fatih Mahalle/Mevkii
Yüzölçümü : 3.377,69 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İmar planı içinde olup, 2 katlı konut kullanım olarak bildirilmiştir.
Kıymeti : 83.064,56 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 15/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 12/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Sarayönü Belediyesi Düğün Salonu - Sarayönü/Konya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/10/2016
Ferhat Murat AKBUDAK
Satış Memuru
128831

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR