BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık betonarme bina ve arsası

BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861488
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : AKYARLAR MAH. / BODRUM
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3564 Esas
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü Önü Koridoru - Adalet Sarayı Bitez BODRUM / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
2. İCRA DAİRESİ

2018/3564 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Bodrum İlçe, 164 Ada, 5 Parsel, AKYARLAR Mahalle/Köy, Toptepesi Mevkii, 2 katlı betonarme bina ve arsası ana taşınmaz nitelikte taşınmaz.taşınmaz tam hisse ile Zeliha BULUT Hasan Kızı adına kayıtlıdır.30/05/2018 tarihli Bodrum Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden gelme İmar Durum yazısında konu parselin 1/1000 ölçekli Akyarlar 2. Etap uygulama imar planında emsal 0,30 yoğunluklu 2. Konut alanında kaldığı belirtilmiştir.Taşınmaz Bodrum Merkeze takribi 25 km, Akyarlar Merkeze takribi 3,5 km Turgutreis merkeze takribi 4,5 km mesafede denize kuş uçumu 1,1 km mesafede akyarlar mahallesinde yer alan GOLDEN BEACH RESORT önünden doğu istikametinde yer alan önce Nağme Sitesine- Pınar Sitesine sonra elçin sitesi ve buradan Başkent Sitesine -Hazal Sitesine ulaşımı sağlayan yolu takip ederek kıymet takdirine konu taşınmaza ulaşım sağlanmaktadır. Taşınmaz yola 0 konumda olup dış kapı numarası 57 dir. Taşınmaz eğimli arazi üzerinde yer almaktadır.Bodrum Kat , Zemin Kattan meydana gelmektedir. Projesi incelendiğinde Bodrum kat garaj olarak projelendirilmiş olduğu yerinde ise garajın yaşam alanı olarak düzenlenmiş olduğu ön cephede teras açık mutfak salon 1 yatak odası 1 banyo wc den meydana geldiği görülmüştür.Bodrum kat ayrı bir bağımsız bölüm haline getirilmiştir.Zemin ve 1 . Kat dubleks mesken şeklinde inşa edilmiş olduğu girişte antre açık mutfak salon 1 banyo wc teras alanı 1. katın 2 yatak odası 1. banyo wc ve teras alanı şeklinde düzenlenmiş olduğu tespit edilmiştir. Teraslardan uzaktan deniz ve kos adası manzarası bulunmaktadır. Bina arka cephede bahçede depo amaçlı yapılaşma bulunmaktadır.Binada ahşap görünümlü pvc doğrama duvarlar saten alçı çelik giriş kapısı tüm oda ve ıslak mekanlar seramik kaplı olduğu tespit edilmiştir.Projesine göre Bodrum kat 47 m² zemin kat 37,50 m² ve 1. kat 37.50 m² brüt kapalı alan yaşam alanı haline getirilmiş bodrum katla birlikte zemin ve 1. katın brüt kapalı kullanım alanı ise takribi 122 m² olup kapalı kullanım alanı 105 m² civarındadır. Açık teras alanlarıyla birlikte takribi 160 m² brüt kullanım alanı bulunmaktadır. Resen yapılan incelemede binaya 09/03/2011 tarih ve 20 sayı ile inşaat ruhsatı 29/09/2011 tarih ve 132 sayı ile yapı kullanma izin belgesi düsenlenmiş olduğu öğrenilmiştir. Çevre parsellerde zamanında yazlık kullanım amacıyla inşaa edilmiş siteler konu parsel gibi müstakil parselli villalar bulunmaktadır.Yapılaşma oranı % 75 mertebesindedir.
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Bakanlar Kurulu Kararı Uyarınca Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri İçerisinde Bulunmaktadır. (Bu nedenle T.C. Vatandaşı olmayan Yabancı kişilere devri yasaktır)
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü Önü Koridoru - Adalet Sarayı Bitez BODRUM / MUĞLA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK. 127. Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3564 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR