GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık betonarme bina ve arsası

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805291
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : 8 ŞUBAT MAH. / KARŞIYAKA
Kat Sayısı : 5
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 159
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/204639 Esas
Muhammen Bedeli
:
608724 TL
Birinci Satış Günü
:
13.07.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
08.08.2018 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil/Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2015/204639 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI:Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi,8 Şubat mahallesi ,Ada 1885 ,Parsel 9 de kayıtlı bulunan, cinsi tapu kayıtlarında arsa olarak belirtilen,parselin tamamı 159.77 m2 olan taşınmazın borçluya ait olduğu dosya içerisindeki kayıtlardan tesbit edilmiştir.

ÖZELLİKLERİ:Borçluya ait bu taşınmazın tapu kayıtlarında da cinsi hernekadar arsa olarak belirtilse de parsel içerisinde,borçlu kendi hissesine tekabül eden yere zemin kat ,1 .normal kat, 2.normal kat 3. Normal kat ve teras olmak üzere beş katlı bir yapı yaptığı görülmüştür.Yapının Zemin Katına gelindiğinde burası depo olarak kullanılmaktadır, Bu kattaki yapı betonarme olarak yapılmış duvarlar sıvasızdır,tabanlar gırobebon ile kaplıdır dış cephesi galveniz saç darabalıdır,elektirik mevcuttur,bu katın kullanım alanı 150 m2 dir.Yapinın 1.normal Katına gelindiğinde burası üç oda,banyo,mutfak ve tuvalet şeklinde düzenlenmiştir.Bu kattaki yapı yığma olarak yapılmış duvarlar ince sıva üzeri boyalıdır,doğramalar ahşap olup üzeri kısmen boyalı kısmen de boyasızdır,tabanlar şapla kaplanmıştır,elektirik ve suyu mevcuttur,soba ile ısıtılmaktadır,bu katın kullanım alanı 180 m2 dir.Yapının 2.normal Katına gelindiğinde burası üç oda,banyo,mutfak ve tuvalet şeklinde düzenlenmiştir .Bukattaki yapı yığma olarak yapılmış duvarlar ince sıva üzeri boyalıdır,doğramalar ahşap olup üzeri kısmen boyalı kısmen de boyasızdır,tabanlar şapla kaplanmıştır,ıslak zemin tabanları ise seramikle kaplıdır,elektirik ve suyu mevcuttur,soba ile ısıtılmaktadır,bu katın kullanım alanı 180 m2 dir.Yapının 3.normal Katı üç oda,banyo,mutfak ve tuvalet şeklinde düzenlenmiştir .Bu kattaki yapı yığma olarak yapılmış duvarlar ince sıva üzeri boyalıdır,doğramalar ahşap olup üzeri kısmen boyalı kısmen de boyasızdır,tabanlar şapla kaplanmıştır,ıslak zemin tabanları ise seramikle kaplıdır,elektirik ve suyu mevcuttur,soba ile ısıtılmaktadır,bu katın kullanım alanı 160 m2 dir.Yapının teras katı bir oda şeklinde düzenlenmiştir .Bu kattaki yapı yığma olarak yapılmış duvarlar ince sıva üzeri boyalıdır,doğramalar ahşap olup üzeri kısmen boyalı kısmen de boyasızdır,tabanlar şapla kaplanmıştır,ıslak zemin tabanları ise seramikle kaplıdır,elektirik ve suyu mevcuttur,soba ile ısıtılmaktadır,bu katın kullanım alanı25 m2 dir.Taşınmaz şehrin kuzeyinde bir bölgede bulunmaktadır, çevresi genellikle yapılaşmış olup,bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaşmadığı belirtilmiştir.Genellikle kaçak olarak yapılaşmanın oluştuğu görülmüştür.Taşınmaz her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : 8 Şubat Mahallesi 82019 Sokak No:5 Merkez / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 159,77 m2
İmar Durumu :Bitişik nizam üç katlı yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 608.724,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 13/07/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 08/08/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
--------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/204639 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.14/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR