İZMİR 12. İCRA DAİRESİ  MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık Bayraklı'da bina

İZMİR 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874009
Şehir : İzmir / Bayraklı
Semt-Mahalle : YAMANLAR MAH. / GÜMÜŞPALA
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
: 250
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1566 Esas
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.12.2018 16:05
İkinci Satış Günü
:
24.01.2019 16:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 12. İCRA DAİRESİ
2016/1566 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : İzmir İli, Bayraklı İlçesi, Yamanlar Mahallesi, 36001 ada, 6 parselde kayıtlı, 92,00 m2 yüzölçümlü, ARSA niteliğindeki taşınmaz.
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz 92,00 m2 yüz ölçümlü arsa olup, taşınmazın sokağa cephesi yaklaşık 8 metre, derinliği yaklaşık 11 metredir. Arsa geometrik olarak dikdörtgene yakın yamuk bir geometriye sahiptir. Arsa üzerinde zemin+2 kattan oluşan toplam 3 katlı bina bulunmaktadır. Yaklaşık 250 m2 brüt alanlı olan bina yerinde girişleri farklı 3 adet daireden oluşmaktadır. Taşınmaz yerinde her ne kadar girişleri farklı 3 adet daireden oluşsa da kat mülkiyeti kurulmadığı için dairelerin ayrı ayrı satılması söz konusu değildir. 1. kattaki dairenin 3 oda, 1 salondan oluşmakta olup, giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan panel, pencereler pvc doğramadır. Salon ve odalarda zemin kaplamaları laminant olan taşınmazın duvarları plastik boyalıdır. Islak hacimlerde zemin ve duvar kaplamaları seramiktir. Ahşap mutfak dolapları bulunan taşınmazın mutfak tezgahı çimstone olup banyoda duşakabin bulunmaktadır. Bina giriş kapısı demir doğrama, bina ortak hol ve merdiven kaplamaları mozaiktir. Asansör ve doğalgaz tesisatı bulunmayan binanın yaklaşık %20 yıpranması mevcuttur. Sağında ve solunda 3 katlı mesken amaçlı yapılaşmalar bulunmaktadır. Taşınmaz Soğukkuyu Mezarlığı'na 250 metre mesafededir. Taşınmazın bulunduğu muhit genel olarak alt gelir kesimi tarafından ağırlıklı olarak mesken amaçlı tercih edilen, merkezi konumlu, genel itibari ile 25-30 yıllık yapıların olduğu bölge olup, kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.
Adresi : Yamanlar Mahallesi 7303/2 Sokak No:7 Bayraklı/İZMİR
Yüzölçümü : 92,00 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Bayraklı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 20/06/2017 tarihli yazısı ile bildirilen "1/100 ölçekli uygulama imar planına göre bitişik nizam 3 katlı konut adasına isabet etmektedir." şeklindedir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı ve dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/12/2018 günü 16:05 - 16:15 arası
2. Satış Günü : 24/01/2019 günü 16:05 - 16:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1566 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR