ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bahçeli yığma bina

ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861169
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : 71 EVLER MAH. / EMEK
: 220
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR 2 EYLÜL 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/19039 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ
2015/19039 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Eskişehir ili, Odunpazarı ilçesi, Sultandere Mahallesi, 1517 parselde kayıtlı, 220,00 m2 yüzölçümlü, bahçeli yığma bina niteliğinde kayıtlı olan taşınmaz , Eskişehir ili, Odunpazarı ilçesi,71 Evler Mahallesi,Uludağlar Sokak no:55 adresinde bulunmaktadır.Taşınmaz üzerinde,Kısmı bodrumlu ve tek katlı olarak yığma tarz yapılan bir bina bulunmaktadır.Bina ahşap oturtma çatılı, ve çatı üzeri kiremit kaplıdır. Mesken bürüt 102,m2 alanlı olup, 30,00 m2 bodrumu vardır.Mesken 2 oda ,salon,mutfak,banyo ve wc mahallerinden meydana gelmiştir.Bina giriş kapısı demir doğrama yapılmış ve boyanmıştır.Diğer kapılar ahşap pres kapıdır. Pencere doğramaları PVC olup, camları ısı cam yapılmıştır.Salon ve odanın birisinin zemin kaplaması ahşap lamine parke yapılmış ,diğer oda pvc esaslı malzeme (marley) kaplanmıştır.Islak zeminler seramik yapılmıştır.Banyo ve wc duvarları seramik kaplanmıştır. Banyoda lavabo ve klozet mevcuttur. Mutfakta mermer tezgah ,tezgah üzeri duvarda 60,00 cm seramik kaplama,tezgahının altında ve üzerinde dolaplar mevcuttur.Kaloriferle ısıtılmaktadır.Arsanın bina olmayan bahçe bölümünde ağaçlar ve ekilmiş bitkiler bulunmaktadır. Bina 3 sınıf B grubu yapı sınıfındadır.Taşınmaz, şehir merkezine kuş uçuşu 6450 mt mesafededir.Taşınmaz yeni yapılmakta olan Şehir Hastahanesine yakın mesafededir. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşım toplu tarama araçları ile yapılmaktadır.
İmar Durumu : Var .1/1000 ölçekli uygulama imar planında blok nizam 3 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : .(Taşınmaz kaydında 3402 sayılı Kanunun 22.maddesinin 2.fıkrasının(a) bendi uygulamasına tabi olduğuna dair şerh bulunmaktadır. )
1. Satış Günü : 02/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 27/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/19039 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR