KARATAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

KARATAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00363022
Şehir : Adana / Karataş
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 16.06.2016
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/356 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
383,300 TL
Birinci Satış Günü
:
10.08.2016 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.09.2016 14:00
Satış Yeri
:
KARATAŞ BELEDİYE BŞK.LIĞI MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KARATAŞ İCRA DAİRESİ
2015/356 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, Önemli özellikleri :
Adana İl, Karataş İlçe, 882 Parsel No, Yemişli mah , mahalle içerisinde parsel üzerinde 2 adet bina ve bir adet saçtan samanlık deposu mevcut.etrafı eski avlu duvarı İle çevrili parsel atıl durumda .birinci bina zemin katın kolonları üzerine yapılmış 120 m2. olup dış cephe boyasız dış doğramalar pvc zemin katında herhangi bir imalet yoktur.ikinci bina kullanılmakta olupboş durumda her kat 215 m2. dış cephe boyasız dış doğramalar pvc bina yıpranmış halde, saçtan yapılmış samanlık çürümüş vaziyette
Yüzölçümü :1.573 m2 Arsa Payı : TAM

İmar Durumu :İmar Planı dışındadır.

Kıymeti: 383.300,00 TL KDV Oranı :%18
Kaydındaki Şerhler:Tapu Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü: 10/08/2016 günü 14:00- 14:10 arası
2. Satış Günü:05/09/2016 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri: KARATAŞ BELEDİYE BŞK.LIĞI MEZAT SALONU

Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok. artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil île sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti îie ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş vebaşkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/356 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 10/06/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR