ARAKLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık ahşap ev ve fındık bahçesi nitelikli taşınmaz

ARAKLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00541575
Şehir : Trabzon
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 02.02.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2015/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
427,203 TL
Birinci Satış Günü
:
03.02.2017 11:25

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ARAKLI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2015/1 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Trabzon ili, Araklı İlçesi, Ayvadere Mahallesi, Kaşıkçı mevkii, 200 ada, 36 parsel sayılı yerde kain taşınmaz, tapu kaydında ahşap ev ve fındık bahçesi vasfında olup, fiili durumu verim çağında fındık ağaçları ile örtülüdür. Toprak yapısı itibariyle taşınmaz kumlu-tınlı yapıda, orta derinlikte, organik maddece zengin, tuzluluk, alkalilik ve drenaj sorunu yoktur. Bölgenin iklim özellikleri ve arazinin toprak yapısı gözönüne alındığında fındık tarımı için uygun özellikler taşınmaktadır. Arazinin eğimi %25-30 arasındadır. Taşınmaz üzerinde 100 m2 bodrum 120 m2 zemin ve 120 m2. 1. normal kattan oluşan 3 katlı betonarme yapı elemaları kullanılarak yapılmış 3A sınıfında konut amaçlı çatısı tamamlanmamış bina bulunmakta olup, yapının iç ve dış imalatlarında eksiklikler bulunmakla, yapının işçilik, malzeme kalitesi, yaşı bir arada değerlendirildiğinde hesaplanan yapı yıpranma oranı %38 olarak takdir edilen binanın toplam değeri 124.372 TL olarak taktir edilmiştir. Yine taşınmaz üzerinde 60-70 yıl öncesinde yapılmış yapı sınıfı olarak 3A guru yarım bodrum ve zemninden oluşan yıpranma oranı %70 olarak taktir edilen toplam değeri 23.010 TL olarak taktir edilen ikinci bir kargir bina mevcuttur. Taşınmaz üzerindeki binalarla birlikte satışa arz edilmiştir.

Adresi : Ayvadere Kaşıkçı Mevkii Araklı/TRABZON

Yüzölçümü : 11.192,85 m2

İmar Durumu : Belediye sınırları içerisinde, imar planı dışındadır.

Kıymeti : 427.203,25 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 10/03/2017 günü 11:25 - 11:30 arası

2. Satış Günü : 07/04/2017 günü 11:25 - 11:30 arası

Satış Yeri : Araklı İcra Müdürlüğü, Hükümet Konağı, Zemin Kat Araklı/TRABZON

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Trabzon ili, Araklı İlçesi, Ayvadere Mahallesi, Kaşıkçı mevkii, 200 ada, 11 parsel sayılı yerde kain taşınmaz, tapu kaydında fındık bahçesi vasfında olup, fiili durumu verim çağında fındık ağaçları ile örtülüdür. Toprak yapısı itibariyle taşınmaz kumlu-tınlı yapıda, orta derinlikte, organik maddece zengin, tuzluluk, alkalilik ve drenaj sorunu yoktur. Bölgenin iklim özellikleri ve arazinin toprak yapısı gözönüne alındığında fındık tarımı için uygun özellikler taşınmaktadır. Arazinin eğimi %25-30 arasındadır.

Adresi : Ayvadere Mah. Kaşıkçı Mevkii Araklı/TRABZON

Yüzölçümü : 7.331,40 m2

İmar Durumu : Belediye sınırları içerisinde, imar planı dışında

Kıymeti : 183.285,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 10/03/2017 günü 11:35 - 11:40 arası

2. Satış Günü : 07/04/2017 günü 11:35 - 11:40 arası

Satış Yeri : Araklı İcra Müdürlüğü, Hükümet Konağı, Zemin Kat Araklı/TRABZON

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR