AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3 katlı apartman

AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861018
Şehir : Balıkesir / Ayvalık
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / AYVALIK
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Kalorifer
: 210
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/416 talimat
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
AYVALIK ADLİYESİ ARKASI EK BİNA AYVALIK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ AYVALIK/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVALIK
İCRA DAİRESİ
2017/416 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir ili, Ayvalık ilçesi, Yenimahalle Mahallesi (Eski Sakarya mahallesi), Ayvalık Sırtları mevkii, 1743 ada 2 nolu parsel, 128,18 m² (Eski 123,53 m2) yüzölçümüne sahip ana taşınmaz niteliği arsa vasfında olan taşınmazdır. Taşınmazın tam hissesi Ali Kaymaz adına kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde her bir katında yaklaşık olarak 70 m2 kullanım alanına sahip toplamda 3 adet meskenden oluşan 3 katlı bir yapı mevcuttur. Mesken tarzında inşa edilmiş olan dairelerin her birinde 2 oda,1 salon, 1 mutfak, 1 banyo olmak üzere yaklaşık olarak 70 m2 kullanım alanı bulunmaktadır. Zemin ve birinci kattaki dairelerin odalarının zeminleri seramik ile kaplanmıştır. İkinci kattaki dairenin salon ve odalarının zemin kaplamaları yapılmamış olup şap seviyesinde bulunmaktadır. İkinci katta bulunan dairenin mutfağı açık mutfak-salon şeklinde inşa edilmiştir. Banyo ve mutfakların yer ve duvar kaplamalarında seramik kaplama uygulanmıştır. Dairelerin oda kapıları Amerikan Panel kapı sisteminde imal edilmiştir. Pencereler çift camlı pvc doğramadan imal edilmiştir. Duvarlarda kara sıva üzerine silikon esaslı plastik boya uygulaması yapılmıştır. Mutfaklar hazır mutfak sisteminde imal edilmiştir. Dairelerde kalorifer ve asansör bulunmamaktadır. Taşınmaza ait yapı ruhsatında zemin katta 50,5 m2, 1. Katta 44,8 m2 kullanım alanı belirlenmiştir. Taşınmazın 3 katının toplam fiili kullanım alanı yaklaşık olarak 210 m2 olarak hesap edilmiştir. Taşınmazın; konumu, büyüklüğü, yollara ve merkezlere olan mesafesi, imalatında kullanılan malzeme özellikleri, yıpranmışlık seviyesi, kamu hizmetlerinden yararlanma seviyesi, mevkii, manzara konumu, imar durum özelliği, eklentisi ile ile piyasa alım satım rayiçleri göz önünde bulundurularak tam hisse değerinin 320.000 TL olduğu kanaatine varılmıştır.
Adresi : Yenimahalle Mahallesi Fatih Caddesi Fatih Camii Karşısı Ayvalık/BALIKESİR
Yüzölçümü : 128,18 m² (Eski yüzölçüm 123,53 m²)
İmar Durumu : İnşaat tarzı Uygulama imar planında; Bitişik nizam 3 katlı, hmax:9,50 m. yapılaşma koşuluna sahiptir.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : % 18
Kaydındaki Şerhler : 3402 S.Y'nın 22/A maddesi gereğince yenilemenin tescili 07/12/2017 - 14693
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : AYVALIK ADLİYESİ ARKASI EK BİNA AYVALIK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ AYVALIK/BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/416 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR