MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 katlı betonarme ev

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00829923
Şehir : İzmir / Menderes
Semt-Mahalle : BULGURCA MAH. / MENDERES
Kat Sayısı : 2
: 220
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 29.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/171 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.10.2018 10:00
Satış Yeri
:
Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi - Barbaros Mahallesi 408 sk. No: 2 Çevre yolu üzeri MENDERES/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES
İCRA DAİRESİ
2017/171 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili, Menderes İlçesi, Bulgurca Köyü, Arapderesi Kireçkuyusu mevkii, 216 ada, 1 parsel sayılı, 499,00 m2 arsa cinsinden2 katlı betonarme ev ve arsası vasıflı taşınmazın tamamı satılacak olup, Taşınmazların adresi : İzmir ili, Menderes ilçesi, Bulgurca mahallesi, 6802 sokak No:14 dür. Taşınmazın İmar durumu :1/1000 uygulama imar planı içerisinde konut alanında kaldığı, ayrık nizam 2 kat, Taks-0,20, Kaks-0,40, hmax-6,50 m dir. Taşınmazın özellikleri : Taşınmaz üzerinde betonarme tarzında yapılmış iki katlı yapı bulunmaktadır. Her kat ayrı ayrı kullanılmaktadır. Üzeri kiremit kaplamalı ahşap çatı ile kapatılmıştır. Binanın ön kısmına üç adet yuvarlak kolon, kiriş takviyesi ile birinci kata teras yapılmıştır. Zemin kat giriş çelik kapı, dış cephe doğramaları plastik doğramadan yapılmıştır. Salon-mutfak-üç oda-banyo,wc?den ibarettir. Tabanlar seramik kaplıdır. Kapılar Amerikan panel kapılardır. Oda tabanları laminat parke ile kaplıdır. Birinci kata dışarıdan beton merdiven ile çıkış sağlanmıştır. özellik bakımından zemin kat ile aynıdır. ıslak hacimler karo, bir oda laminat parke ile kaplıdır. Bina faydalı net alanı 2 kat x 100,00 m2 : 200,00 m2 dir. Binanın arkasında depo olarak kullanılan tek katlı yığma tarzında yapılmış bir yapı bulunmaktadır. Üzeri eternit ile kapatılmıştır. Bina alanı 24,00 m2 dir. Taşınmaz Yeni Bulgurca merkezinde bulunmaktadır. Alt yapı hizmetleri yapılmıştır. Ulaşım kolaylığı vardır. Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 12/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 08/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi - Barbaros Mahallesi 408 sk. No: 2 Çevre yolu üzeri MENDERES/İZMİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/171 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR