HİLVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hilvan/Karacurun'da iki katlı bina satılıktır

HİLVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982357
Şehir : Şanlıurfa / Hilvan
Semt-Mahalle : KARACURUN MAH. / HİLVAN
Kat Sayısı : 2
: 71
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/30 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
57,012 TL
Birinci Satış Günü
:
16.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
HİLVAN BELEDİYESİ KONFERANS SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HİLVAN İCRA DAİRESİ
2018/30 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Şanlıurfa ili Hilvan ilçesi Karacurun mah. 157 ada 19 parselde kain taşınmaz nizam imar ve mücavir alan içerisinde yer alan ve belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.söz konusu parsel üzerinde 15-20 yıllık zemin+iki katlı betonarme yapının olduğu tapu kayıtlarında betonarme apartman ve dükkanın Adlan oğlu Mehmet Hanifi Alan a ait olduğu görülmüştür.Söz konusu taşınmaz 5,90*(5,20+1,95)+5,30*5,00=68,69 m2 dir. Taşınmaz yapılarının 11-15 yıllık yapılar olduğu dış sıvalarının tamamının yapıldığı, yapıya ait tüm inşai faaliyetlerinin tamamlandığı ( asma tavan, sıva - boya, kapı, pencere yer döşemeleri, ıslak hacimler, sıhhi tesisat ve elektrik tesisatı) görülmüş olup tüm bu yapıya ilişkin dikkate alındığında %15 yıpranmanın olduğu kanaatine varılmıştır.İki adet yapının mimarlık ve mühendislik hizmetleri yapılarıa esas olan III. sınıf A grubu yapıların sınıfından değerlendirilmiştir.1 m2 birim fiyatı 800,00 TL/m2 dir. Söz konusu taşınmazın değeri 57.012,33 TL dir.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : KAYDINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 16/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 19/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : HİLVAN BELEDİYESİ KONFERANS SALONU -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/30 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR