ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haliliye Atatürk'te 6 katlı bina icradan satılıktır

ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128390
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / BAĞLARBAŞI
Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 08.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/588 ESAS
Muhammen Bedeli
:
4,500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( 1. İcra müdürlüğü kalem içinde )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ
2018/588 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa ili Haliliye ilçesi Atatürk Mah. 587 ada 20 parselde kayıtlı taşınmaz
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Haliliye belediyesi sınırları içerisinde olup belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz hisseli olup hissenin tamamı satılacaktır. Taşınmazın çevresinde 5-7 katlı binalar, cami, işyerleri, otel bulunmaktadır. Taşınmaza 220 metre mesafede NOVADA alışveriş merkezi bulunmaktadır. Taşınmaz tapu kayıtlarında arsa vasfında olup yapılan keşifte taşınmaz üzerinde bodrum + zemin + 6 normal kattan oluşan bina bulunmaktadır. Binada doğalgaz tesisatı vardır. Binanın bodrum ve zemin katında giyim mağazası dükkanı ve normal katlarda kültür akademisi bulunmaktadır. Bodrum ve zemin katta bulunan dükkanda yerler seramik döşemeli duvarları sıvalı ve boyalıdır. Tavana asma tavan yapılmıştır. Dükkanın ön cephesi cemekanlıdır. Giyim mağazası olarak kullanılmaktadır. Kültür akademisinin 1 katında idare bölümü, 2,3,4 ve 5. katlarında derslikler ve 6. katında ise çalışma salonu bulunmaktadır. Binanın terasında kantin vardır. Yerler mermer döşemeli ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Merdivenler granit döşemedir. Kapılar ahşap doğramadan ve PVC imalattan yapılmıştır. Her katta wc / lvb bulunmaktadır. Taşınmaz hakkında detaylı bilgi dosyasında mevcuttur.
Adresi : Şair Şevket Mah. 119. Sok. No: 24 Kültür Akademisi Binası
Haliliye / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 505,00 m2
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 4.500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 13/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( 1. İcra müdürlüğü kalem içinde )

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Ayrıca satış ilanı tebliğ edilmeyen alakadar olması durumunda gazete ilanının ilanen tebliğ yerine kaim sayılmasına müdürlüğümüzce karar verilmiştir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/588 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR