İZMİR 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Güzelbahçe'de 2 katlı bina icradan satılıktır

İZMİR 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926439
Şehir : İzmir / Güzelbahçe
Semt-Mahalle : ÇELEBİ MAH. / GÜZELBAHÇE
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
: 108
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7724 Esas
Muhammen Bedeli
:
399,120 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2019 11:45
Satış Yeri
:
İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 22. İCRA DAİRESİ
2018/7724 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Güzelbahçe İlçe, 4030 Parsel, GÜZELBAHÇE Mahalle/Köy, Borçlunun adına kayıtlı olan tarla üzerindeki 1 Zeytin Ağaca Kemal Sözen'e aittir.1/1000 ölçekli imar planında orta ve büyük sanayi bölgesine,park,otopark,yeşil alana,imar yoluna isabet etmekte olup imar kanunu 18. ve 23. Maddesine tabidir.18/07/1995 tarih 187 sayılı encümen kararına istinaden düzenleme sahasında kalmaktadır.Parsel üzerinde borçluya ait 2 katlı bina ve 1 katlı bina bulunmaktadır.2 katlı binadaki 2 adet mesken, 3 oda, 1 salon, mutfak,banyo, wc'den ibarettir.3 oda salon yer döşemesi laminat,diğer mahalleri yer döşemesi seramik,duvarlar plastik badanalı,pencere doğramaları pvc, iç kapılar Amerikan panel kapı,mutfak alt ve üst dolaplı mermer bankolu, banyoda duşa kabin, klozet, lavabo, wc'de klozet,lavabo, giriş kapıları çelik kapıdır.2 Katlı binanın hemen arkasında yer alan 1 katlı bina 2 oda, salon, mutfak ve banyodan oluşmaktadır.Binanın bitim tarihi 01/01/2000 olduğu belirlenmiştir. Yıpranma bayı %30dur. 2 katlı binanın taban alanı 108 metre kare, toplan inşaat alanı 216 metre kare, tek binanın taban alanı 51 metre kare, parsel üzerindeki inşaat alanı 267 metrekaredir.
Adresi : Çelebi Mahallesi İstikbal Sokak No:142 Güzelbahçe/İZMİR
Yüzölçümü : 208 m2
Arsa Payı : 104/4275
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 399.120,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü :İİK. 133. Maddesine göre tek satış günü verilmiştir.
21/01/2019 günü Saat: 11:45 - 11:55 arası
Satış Yeri : İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7724 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR