BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Gürsu Kurtuluş'ta üç katlı bina ile bitişiğindeki dükkan mahkemeden satılıktır

BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113140
Şehir : Bursa / Gürsu
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / GÜRSU
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 179
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/34 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
505,509 TL
Birinci Satış Günü
:
17.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü OdasıBölge Adliye Mahkemesi C Blok 7.Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/34 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa ili Gürsu ilçesi Kurtuluş mahallesi 213 ada 1 parsel nolu taşınmaz 179,27 m² arsa vasfında taşınmaz Şehit Güney Yıldız caddesi ile Laleli Sokak arasında No:33 adresindedir. Laleli Sokak No:33 adresinde75 m² alanlı bodrum + zemin + 1. kat + çatı kattan ibaret taşınmaz ile batısında bitişik28 m2 alanlı ara depo bölümü ile caddeye cepheli 76,27 m² alanında tek katlı dükkan bulunmaktadır.
Bodrum Kat: Zemit kattan beton merdivenden inilmekte, yerler beton olan depo olarak kullanılan 35.00 m² alanında yerdir.
Zemin Kat: Daire giriş kapısı Çelik kapılı 3 oda 1 salon mutfak, banyo ve wc den ibarettir, salon ve oda zeminleri laminent parke, 1 kapı amerikan, diğer kapılar ahşap, pencereler pvc dir. mutfakta mermer set altı üstü dolaplar mevcut olup yerler seramiktir. banyoda yerler ve duvarlar tavana kadar seramiktir. lavoba mevcuttur. WC de lavabo bulunmakta yerler ve duvarlar tavana kadar seramiktir. elektrik suyu mevcut olup katı yakıt soba ile sınma sağlanmaktadır. 75 m² alanlıdır.
1. Kat: Daire giriş kapısı demir doğrama kapılı 3 oda 1 salon mutfak banyo ve wc den ibarettir. salon ve oda zeminleri marley, kapılar ahşap pencereler ve yerler sökülmüş kutfakta mermer set altı üstü dolaplar banyoda yerler ve wc de yerler sökülmüştür. elektrik suyu mevcut olup katı yakıt soba ile ısınma sağlanmaktadır 75,00 m² alanlıdır.
Çatı Kat: daire giriş kapısı demir doğrama kapılı 3 oda 1 salon mutfak banyo ve wc den ibarettir. salon ve oda zeminleri marley kapılar apşap percelerer ve yerler sökülmüş mutfakta mermer set altı üstü dolaplar banyoda yerler ve wc de yerler sökülmüştür. elektrik suyu mevcut olup katı yakıt soba ile ısınma sağlanmaktadır 45,00 m² alanlıdır.
Dükkan: Şehit Cüneyt Yıldız Caddesi (35 metrelik yol) ne cepheli üzerinde 76,27 m² alanında dükkan olup dükkanın bir kısmı telefoncu olüarak kullanılmakta olup yerler laminent parke, klimalıdır bir kısmıda demir doğrama atöyesi olarak kullanılmakta yerler beton elektrik vu suyu ve wc lavabosu mevcut olup çatısı eternit kaplıdır.
Gürsu Merkezine yaklaşık 1,5 - 2 Km Ankara yoluna 150 metre mesafede ticaret ve konut yerleşim bölgesinde taşınmaz etrafında tek ve çok katlı konutlar yer olmakta olup ön tarafına geçen asfalt yol ile her yere ulaşım imkanına sahiptir. Belediye ve tüm kamu kuruluşlarına ait her türlü alt ve üst yapı hizmetine sahiptir. ulaşımı kolaydır.
Adresi : Kurtuluş Mahallesi Laleli Sokak No:33- Gürsu
Yüzölçümü : 179,27 m2
Arsa Payı : Paylı mülkiyet.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Gürsu Revizyon Uygulama İmar Planı Kapsamında Bitişik Nizam 4 Kat Ticari + Konut Lejantı ile tanımlı olup,ön bahçe çekme mesafesi 5 m.olan alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 505.509,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 17/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 16/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü OdasıBölge Adliye Mahkemesi C Blok 7.Kat

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/34 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR