BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gürsu/Adaköy'de natamam yapı ve arsası icradan satılıktır

BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927893
Şehir : Bursa / Gürsu
Semt-Mahalle : ADAKÖY MAH. / GÜRSU
Kat Sayısı : 2
: 466
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3642 ESAS
Muhammen Bedeli
:
385704 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.03.2019 10:30
Satış Yeri
:
Bursa Adliye Sarayı Zemin Kat İcra Satış Odası Uluyol Osmangazi Bursa.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 10. İCRA DAİRESİ
2018/3642 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Gürsu İlçe, 1549 Parsel, ADAKÖY Mahalle/Köy, Bursa İli,Gürsu İlçesi,Adaköy Mahallesi,1549 Parsel,466,66m² Yüzölçümlü,Arsa Ana Taşınmaz Nitelikli Gayrımenkul.Bursa İli, Gürsu İlçesi, Adakaöy Mahallesi, 1 / 1000 ölçekli Adakaöy Uygulama İmar Planında serbest nizam,2 kat konut alanında kalmaktadır.söz konusu taşınmaz Bursa ili, Gürsu İlçesi, Adakaöy Mah. Kestel Cad. No:16 adresinde, Zemin Kat ve 1 Normal Kat olmak üzere toplam 2 katlı B.A. karkas nitelikte yapılmıştır.Yapının toplam katlar net kullanım alanı 273,40 m², brüt kullanım alanı 312,15 m² olarak hesaplanmıştır.Taşınmaz zemin ve 1. Normal kat olmak üzere iki katlı yapılmış olup, iki katta natamam durumda olup;Zemin kat; depo, oda ve 1 adet banyo mahallerinden teşkil edilmiş olup; depo ve oda mahallinin zemininde temel betonu üstünde kaplama bulunmamakta, duvarlar sıva üzeri boyalı olup, elektrik tesisatı kablolaması yapılmış, anahtar ve prizler takılmamıştır. Banyo alanı zemin kaplaması bulunmamakta ve duvarlar sıvalı şekilde bulunmaktadır. PVC su tesisatları yapılmıştır. Taşınmazın iki cephesinde zemin kata giriş için iki adet araç girişine de olanak veren demir profil kapı bulunmaktadır.1.Normal Kat; salon, 3 adet oda, mutfak, hol, banyo, ebeveyn duşu, wc ve 2 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup; salon, 3 adet oda, mutfak, hol, banyo, ebeveyn duşu, wc ve 2 adet balkon mahallerinin zemininde döşeme betonu üstünde kaplama bulunmamakta, duvarlar sıva üzeri boyalı olup, elektrik tesisatı kablolaması yapılmış, anahtar ve prizler takılmamıştır. Hacimlerin tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. PVC su tesisatları yapılmıştır. İç hacim kapıları bulunmamaktadır. Pencereler ahşap görünümlü çift camlı pvc profildir. Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalı olup, balkon kısımlarında dekoratif kaplama ve pencere kenarlarında söve uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yapıda ana giriş kapısı demir profildir. Yapının üç cephesi bulunmaktadır.Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde zemin kat depo, diğer katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle ayrık nizam 2-3 katlı yapılmıştır.Taşınmaz ilçe merkezine uzak konumda olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Bursa İli, Gürsu İlçesi, Adaköy Mah. Kestel Cad. No:16
Yüzölçümü : 466,66 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1 / 1000 ölçekli Adakaöy Uygulama İmar Planında serbest nizam,2 kat konut alanında kalmakta
Kıymeti : 385.704,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 27/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Bursa Adliye Sarayı Zemin Kat İcra Satış Odası Uluyol Osmangazi Bursa.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3642 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR