GÖLCÜK SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Gölcük/Hisareyn'de 248 m² bina mahkeme kararı ile satılıktır

GÖLCÜK SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063556
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
: 248
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 09.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
817,370 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
GÖLCÜK SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GÖLCÜK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


2019/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri:Kocaeli İli, Gölcük İlçesi, Hisareyn Köyü 21 pafta 635 parselde (yeni 307 ada, 12 parsel) kayıtlı olup, tapuda bağ niteliğindedir. Keşif raporuna göre taşınmaz Büyükşehir ve Gölcük Belediyesinin imar planı sınırları içindedir. Taşınmaz eğimli bir konuma sahiptir, taşınmaz tapu kaydında bağ olarak görünse de keşif tarihinde taşınmazın üzerinde alanı 248,0m2 olan 2 katlı bina olduğu, bina parselin kuzey-batı tarafında olup, yarım bodrumlu, zemin kat+1. Normal kattan oluşan toplam 2 katlı olarak yapılmış,betonarme bir binadır. Pencereleri pvc, kapıları ahşap ve çatısı vardır. Yaklaşık 35 yıllık bir binadır. 4294,43 m2 toplam alanlı olan taşınmazda bahçe olarak kullanılan kısımları üzerinde 6 adet ceviz, 23 adet kiraz, 1 adet erik, 10 adet fındık, 1 adet şeftali ağacı olmak üzere bir kısmında da ekonomik bir değeri olmayan orman envali ağaççıklar vardır. Üzerinde bölgede yetiştirilen birçok meyve ağacının yetiştirilmesine elverişlidir. Parsel tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Hisareyn Merkez MahMimar Sinan Cad Elif Sk. No:6 Gölcük/Kocaeli
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli revizyon uygulama alanında Ayrık Nizam 3 kat, TAKS=0,25, KAKS=1,05 Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : KDV hariç 817.370,50 TL (KDV oranı %18)
Kaydındaki Şerhler : Dosyada Mevcut
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : GÖLCÜK SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR