GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Gölcük/Hisareyn'de 2 katlı bina icradan satılıktır

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065291
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Kat Sayısı : 2
: 232
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1238 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,750,920 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 15:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2017/1238 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Tapu Kaydında : Kocaeli İli, Gölcük İlçesi, Hisareyin Köyü, 1087 Ada, 1 Parselde kayıtlıdır. Ana taşınmaz niteliği arsa olaraka geçmekte olup, arsanın toplam yüzölçümü 2.005,00m2'dir. Borçlu tam hisseye sahiptir.
Bilirkişi Raporuna Göre;
Halihazır durumu: Kıymet takdirine konu taşınmaz tapu kaydına göre "arsa" vasfında olmakla birlikte üzerinde 2 adet yapı bulunmaktadır. İzmit-Yalova karayolunun kuzeyinde, yolun deniz tarafında, bu yola 150 mt. Mesafede,"Karaköprü Mahallesi İsmail Hakkı Zeytinoğlu Caddesi No:10 Gölcük" adresindedir, Gölcük Sanayi Sitesine yakındır, Ford Otosan Fabrikasına yakındır, Hayat Kimya Fabrikasına yakındır, eğimsiz düz topoğrafik yapısı nedeniyle ekonomik inşaat yapmaya elverişlidir, yakın çevresinde konut yerleşiminden ziyade yan sanayi ve depolama tesisleri ağırlıktadır. Alım satım kabiliyeti yüksektir. Rapor ekindeki fotoğraflardan görüleceği üzere taşınmaz üzerindeki yapıların nitelikleri şu şekilde belirlenmiştir.
1.yapı: Fen Bilirkişi tarafından 232 m² taban alanında olduğu belirlenmiştir, idari bina olarak isimlendirilmiştir, 2 kat ve çatı arası kattan ibarettir. Zemin kat zemini seramik olup, bu katta tuvalet, mutfak, işçi soyunma-giyinme, dinlenme odası ve laboratuvar odası bulunmaktadır. Ara kat zemini seramik olup, bu katta bekleme salonu, mutfak nişi, çalışma odaları, yönetim odaları ve tuvalet-banyo bulunmaktadır. Son kat çatı arası şeklinde olup, zemini betondur, yan duvarları panel saçtan imal edilmiştir, depo olarak kullanılmaktadır.
Maliyet değeri: 232 m² x 2 x 980 TL/m² x 0,80 + 232 m² x 590 TL/m² x 0,80 = 473.280,oo TL
2.yapı: 1.yapının hemen arkasında bulunan, Fen Bilirkişi tarafından 480 m² alanında olduğu belirlenen bu yapı 6,50 mt. Yüksekliğinde olup, tek açıklıklıdır, çelik makas çatılı olarak yapılmıştır. Bu binanın üretim atölyesi olduğu ancak halihazırda kullanılmadığı belirlenmiş, rapor ekindeki fotoğraflardan da görüleceği üzere orta kısımda bu binanın yapım amacı olan, binanın ayrılmaz parçası olduğu, kurşun geçirmez plastik levha üretim hattı olduğubeyan edilen bir kısım bulunmaktadır. Beton kaide üzerine yapılmış olan üretim hattının sökülüp başka bir yerde kullanılmasının mümkün olmadığı ifade edilmiş,
Adresi : Karaköprü Mah. İsmail Hakkı Zeytinoğlu Cad. No: 10Gölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü : 2.005,00 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Gölcük Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında E=0,75 ve hmax = 9,50 yapılaşma koşullarında "Konut dışı kentsel çalışma alanında" kalmaktadır. Şuyulandırma görmüş imar parselidir.
Kıymeti : 2.750.920,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1238 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR