GİRESUN 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Giresun/Merkez'de 4 katlı betonarme bina ve arsası mahkemeden satılıktır

GİRESUN 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945192
Şehir : Giresun / Merkez
Semt-Mahalle : GEMİLERÇEKEĞİ MAH. / AKSU
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
715,622 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
GİRESUN 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GİRESUN 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri: Giresun İl, Merkez İlçe, Gemilerçekeği Mahallesi 251 Ada, 31 Parsel, , Taşınmaz tapu kayıtlarında 263,06 metrekare alana sahip ve niteliği kargir çeşme ve arsası olarak tescilli durumdadır. Arsa üzerinde iki adet bodrum, zemin ve normal kat olmak üzere toplam dört katlı betonarme yapı bulunmaktadır. Taşınmaz Belediye ve Uygulama İmar Planı içinde bulunmakta ve belediyenin tüm hizmetlerinden istifade etmektedir. Bu nedenle arsa vasfındadır. Konum olarak şehrin güneydoğusunda bulunan bu taşınmaz Gedikkaya Caddesine cepheli konumdadır. Ayrık nizam 5 kat yapılaşmaya uygun, ön, yan ve arka olmak üzere üç cephesi yol ile çevrilidir. Arsanın yakın çevresinde öğrenci yurdu, pazar yeri ve oto pazarı, diğer ticarethaneler bulunmaktadır. Ulaşım sorunu yoktur. Dolmuş güzergahı üzerindedir. Günün çoğunda güneşten istifade eder. Taşınmazın topoğrafik yapısı oldukça eğimlidir. geometrik yönden dikdörtgene benzer bir formda olan bu taşınmaz jeolojik yönden sağlam bir zemin yapısına sahipdir. Mevcut imar durumuna göre ön cephede bulunan caddeden alacak olduğu kot ile 5 olan kat adedi kot farkından kaynaklanan iki adet bodrum kat ile toplamda 7 kata çıkmaktadır. Taşınmaz üzerinde yaklaşık 35 sene önce inşa edilmiş olan betonarme taşıyıcı sisteme sahip, iki adet bodrum, zemin ve bir adet normal kattan oluşan mesken amaçlı (kat irtifakı, kat mülkiyeti kurulmamış) bir yapı bulunmaktadır. Kat olanı 100 metrekare, bina toplam alanı 500 metrekaredir. Arsanın değeri 437.500,00-TL; yapının değeri ise 278.122,00-TL olmak üzere taşınmazın toplam değeri 715.622,00-TL'dir. KDV arsa ve yapı için % 18 olarak uygulanacaktır.


Yüzölçümü: 263,06 m2 ,
Kıymeti : 715.622,00 TL,
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü: 25/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 25/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri: GİRESUN 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 10/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR