GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Germencik/Mesudiye'de 2 katlı bina icradan satılıktır

GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01019868
Şehir : Aydın / Germencik
Semt-Mahalle : MESUDİYE MAH. / GERMENCİK
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
: 206
Yayınlandığı Gazeteler

SES 03.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/297 TLMT
Muhammen Bedeli
:
176,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
24.09.2019 10:45
Satış Yeri
:
Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GERMENCİK

İCRA DAİRESİ

2017/297 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Germencik ilçesi Mesudiye mahallesi (tapu kaydında Hürriyet mah. olarak geçmekte ise de hürriyet mahallesi, Mesudiye mah. olmuştur.) Kurtuluş Mevkii 126 ada 5 parsel sayılı taşınmazın 206,06 metre kare alanında olduğu, taşınmaz üzerindeki 1/3 arsa paylı 1. kattaki 2 nolu bağımsız bölüm olduğu, taşınmazın üzerinde zemini iş yeri, 1. ve 2. katlarda, her katında tek daire olmak üzere, birer müstakil daireden ibaret iki dairenin bulunduğu, toplamda bir dükkan ve iki daireden ibaret olduğunun görüldüğünü, ana yapısının, betonarme arkas ve takriben 5-6 yıllık olduğu, ana merdivenlerinin mermer kaplı, dış doğramaları plastik PVC doğramalı, salonunda klima takılı, daire kapısı ahşap masiftablalıkapı olduğu, elektrik ve sıhhi tesisatının mevcut olduğunu, binanın iskana engel bir durumunun olmadığını, ana yapının asansörsüz ve kalorifersiz olduğunu, binanın her türlü altyapı hizmetlerinin mevcut bulunduğu, meskun alan içinde sık yoğunlukta mesken alan olduğunu, dava konusu taşınmazın ana cadde üzerinde yer alması, daha yüksek katta imarlı olması ve ilçe merkezine ve sosyal mekanlarla alış veriş merkezine ilçede de kurulan pazara yakındır. Tapu kaydında ''206,60 m2 arsa'' olarak nitelendirilen taşınmazın yalnızca 1/3 arsa paylı olan Osman Kılınç adına kayıtlı 1. kat 2 nolu bağımsız bölümü satılacaktır.

Yüzölçümü : 206,6 m2

Arsa Payı : 1/3

İmar Durumu : Bitişik nizam 5 kat inşaat yapmaya müsaadeli

Kıymeti : 175.000,00 TL

KDV Oranı : %0 ( 3065 sk 17/ 4 fıkrasının (ş) bendi gereğince KDV 'den muaftır.)

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 24/09/2019 günü 14:15 - 14:20 arası

Satış Yeri : Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/297 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR