GEMLİK İCRA DAİRESİ

Gemlik'de bina icradan satılıktır

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908515
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : HİSAR MAH. / GEMLİK
Kat Sayısı : 3
: 482
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1069 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
540,560 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİKİCRA DAİRESİ
2018/1069 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Bursa ili, Gemlik ilçesi, Hisar mahallesi, Küçükçiftlik mevkiinde bulunan 487 ada, 5 parsel sayılı 482,00 m2 miktarlı ana tışanmaz niteliği tarla olan taşınmazdır. Parsel üzerinde bahçe içinde 3 katlı betonarme bina inşa edilmiştir. Binanın bodrum katı garaj ve depo bölümlerinden oluşmaktadır. Giriş katı iki oda, salon, giriş holü, mutfak, wc, banyo, ebeveyn duş ve önde arkada terastan oluşmaktadır. Son kat giriş kat gibi iki oda, salon, giriş holü, mutfak, wc, banyo, ebeveyn duş ve önde arkada terastan oluşmaktadır. Bina zeminden yaklaşık bir metre yüksekte inşa edilmiştir. Dubleks tarzında yapılmış olan bina 10,00 m x 12,00 m ebatlı 3 katlı yapıdır. Binaların ön ve arka cephelerinde zemin katta teras, normal katta balkon bulunmaktadır. Taşınmazın toplam iskan alanı her katta 120 m2 olmak üzere toplamda 360 m2 olarak belirlenmiştir. Binanın brüt yüzölçümü (teraslar ile birlikte) 450 m2 olarak ölçülmüştür. Parselin etrafı duvar ve demir korkuluk ile çevrilmiş, yaya ve araç giriş kapıları ile araç rampası teşkil edilmiştir. Taşınmaz Gemlik ilçesi sınırlarında Gemsas olarak bilinen yazlık konutların yer aldığı bölgede yer almaktadır. Denize yakın konumdadır. Bina Gemlik ilçe merkezine 9 km mesafede, Bursa-Gemlik yoluna 3 km uzaklıktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede belediye ve diğer kamu hizmetleri bulunmaktadır. Bölgeye toplu taşıma araçlarıyla ulaşım imkanı bulunmamaktadır. Taşınmazın inşaat ruhsatı 24.12.1992 tarihinde alınmış olup yapı yaklaşık 20-25 yaşlarında olup 2013 tarihinden önce inşa edildiği anlaşılmıştır.
Adresi : Hisar/Ata Mah. 1 Nolu Ata Cad. No: 5 Gemlik / BURSA
Yüzölçümü : 482,00 m2
İmar Durumu : Dosyası içinde mevcut Gemlik Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 10.09.2018 tarih ve 13964 sayılı yazılarında; taşınmazın 1/1000 ölçekli Gemlik Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planı sınırı içinde, ayrık nizam 2 kat (A-2) konut alanı olarak gösterilen alanda kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 540.560,00 TL
KDV Oranı :%18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 24/01/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 21/02/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1069 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.30/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR