GEMLİK İCRA DAİRESİ

Gemlik/Eşref Dinçer'de üç katlı bina icradan satılıktır

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027330
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : EŞREF DİNÇER MAH. / GEMLİK
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 290
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/883 ESAS
Muhammen Bedeli
:
285,463 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK
İCRA DAİRESİ
2018/883 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Bursa ili, Gemlik ilçesi, Eşref Dinçer (tapuda Osmaniye) mahallesinde, Ay sokakta 17 nolu üç katlı binadır. Binanın zemin katında 17/A nolu kapıdan girilen depo bulunmaktadır. Binanın 1. ve 2. katında birer daire bulunmaktadır. Daireler 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo, balkon birimlerinden oluşmaktadır. Salon ve odaların zeminleri kısmen seramik, kısmen laminat ve mineflo kaplı, duvarlar plastik badanalıdır. Mutfakta granit mermer tezgah ve mobilya tezgah alt ve üst dolapları bulunmaktadır. Wc ve banyo zeminleri seramik, duvarları fayans kaplıdır. Banyoda duşkabin bölme mevcuttur. Dairenin kapıları ahşap vernikli, pencereleri pvc kaplıdır. Dairelerden 1.kattaki doğalgazlı kombi kalorifer ısıtmalıdır. Bina zeminde 90 m2 alan üzerine inşa edilmiş olup üst kat balkon çıkması ile 100 m2 yüzölçümlüdür. Bina toplamda 290 m2 brüt, 240 m2 net yüzölçümlüdür. Konutun içinde bulunduğu binanın ruhsatı 16.05.1977 olup yapı 2013 tarihinden önce inşa edilmiştir.
Adresi : Eşref Dinçer (Osmaniye)Mahallesi, Ay Sokak, No:17 Gemlik / BURSA
Yüzölçümü : 118,71 m2
İmar Durumu :Dosyası içinde mevcut Gemlik Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 11.09.2018 tarih ve 13988 sayılı yazılarında;taşınmazın 1/1000 ölçekli Gemlik Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planı sınırı içinde olup imar durumunun bitişik nizam üç kat ticaret alanında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 285.463,20 TL
KDV Oranı :%18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/883 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.17/07/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
*: Bu örnek, bu Yönetmeliktenönceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR