GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şehitkamil'de 2 katlı bina icradan satılıktır (Çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116648
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / KARŞIYAKA
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 163
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 16.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/122915 Esas
Muhammen Bedeli
:
308,420 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/122915 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 Nolu Taşınmazın Tapu Kaydı:Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi Hürriyet Mah. 1145 Ada, 507 Parsel,163,00 m2 arsa niteliklitaşınmaz
Özellikleri : Taşınmazın niteliği tapu kayıtlarında "Arsa" olarak tescillidir. Fakat yerinde iki katlı, bitişik nizamda inşa edilmiş bir bina bulunmaktadır. Tespit konusu bina; Zemin + 1 Normal kat şeklinde inşa edilmiştir. Taşınmazın zemin katında: 1 dükkan ile bina girişi mevcuttur. 1. katta, 1 mesken mevcuttur. Güney cephelidir. İlin yapılaşması tamamlanmış bir bölgesindedir. Yakın çevresinde Sani Konukoğlu Bulvarı, Şehitkamil İlçe Müftülüğü, Medical Park Hastanesi ve Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi mevcuttur. Şehrin kuzeybatı istikametindedir. Çevresinin çoğu yapılaşmış olup yeni yapıların imar planına kısmen uygun olarak yapılaştıkları görülmüştür. Etrafında 2-3 katlı gecekondu tarzında binalar, işyerleri ve apartman tarzı binalar, bulunmaktadır. Güneydoğu yönündeki binaların, kentsel dönüşüm kapsamında yıkıldığı tespit edilmiştir. Dava konusu taşınmazın, her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür. Yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz gibi alt yapı hizmetlerinden tam olarak faydalandığı tespit edilmiş olup, ulaşım sorunu yoktur.Taşınmazın imar durumu, konumu ve özellikleri ile birlikte, etrafında irili ufaklı yeşil alanların olması, belediye altyapı ve sosyal hizmetlerden faydalanması, çevresinin kısmen imar parseli olması ve şehir merkezine yakın mesafede bulunması olumlu unsurlardır. Kat mülkiyetine geçilmemiş olması, etrafında gecekondu tarzında yapılaşmanın yoğun olması, bitişik nizamda inşa edilmiş olması ve afet riski taşıyan bölgeye yakın olması olumsuz unsurlardır. Yapı, Betonarme karkas olarak yapılmıştır. Binanın alanı, yaklaşık olarak brüt 320,00 m2 dir. 3 oda, 1 salon, 1 banyo, 1 WC ve 1 balkondan oluşmaktadır. Pencereleri PVC çift camlıdır. Dış kapısı demirden imal edilmiştir. Elektriği, suyu olup bireysel doğalgaz ısınma sistemi ile ısıtılmaktadır. Bina girişi ve merdiven boşluklarının duvarları, yağlı boya ile boyalı olup tabanı, beton ile kaplıdır. Dükkan olarak kullanılan zemin katının tabanı, beton ile kaplı olup duvarları yağlı boya ile boyalıdır. Tekstil üzerine bir imalathane olan dükkanın elektriği, suyu olup soba ile ısıtılmaktadır.
Adresi :Hürriyet Mah.Şehit Yunus Emre Çelik Sokoğı No:216 Şehitkamil /GAZİANTEP
İmar Durumu : Şehitkamil İlçe Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde yapılan incelemede imar planında ''bitişik Nizam 3 katlı konut yapı adasında" olduğu belirtilmiş ,parsel imar parselidir.
Kıymeti : 308.420,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasıda olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 20/03/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2 no'lu taşınmazın Tapu kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi,Abdülhamidhan Mah. 6900 Ada, 1 Parsel, C Blok 1. Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm
Taşınmazın Özellikleri :Taşınmazın niteliği tapu kayıtlarında "Arsa" olarak tescillidir. Fakat yerinde 4 bloklu bir site inşa edilmiştir. Tespit konusu binanın bulunduğu C blok; Zemin + 10 Normal kat şeklinde inşa edilmiştir. Taşınmazın zemin katında: 1 sığınak, 1 elektrik pano odası, 1 jeneratör odası, 1 su deposu, 1 atık deposu, 2 asansör ve 1 kapıcı dairesi ile bina girişi mevcuttur. Her katta 8 mesken olmak üzere, toplam 80 bağımsız bölüm mevcuttur. Batı ve kuzey cephelidir. İlin yapılaşması tamamlanmak üzere olan bir bölgesindedir. Yakın çevresinde Gaziantep Çevre Yolu, Gülşen Batar Anadolu Lisesi, Şahinbey Oto Sanayi Sitesi ve tramvay hattı mevcuttur. Şehrin güneybatı istikametindedir. Çevresinin çoğu yapılaşmış olup yeni yapıların imar planına uygun olarak yapılaştıkları görülmüştür. Etrafında siteler, işyerleri, üniversite yerleşkesi ve apartman tarzı binalar, bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın, her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür. Yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz gibi alt yapı hizmetlerinden tam olarak faydalandığı tespit edilmiş olup, ulaşım sorunu yoktur.Taşınmazın imar durumu, konumu ve özellikleri ile birlikte, etrafında irili ufaklı yeşil alanların olması, belediye altyapı ve sosyal hizmetlerden faydalanması, çevresinin imar parseli olması, kat irtifakının olması ve şehir merkezine yakın mesafede bulunması olumlu unsurlardır. Kat mülkiyetine geçilmemiş olması ve çok bloklu site içerisinde yer alması olumsuz unsurlardır. Kıymet takdiri yapılırken, taşınmazın yukarıda belirtilen tüm olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınmıştır. Şahinbey Belediye Başkanlığınca verilmiş olan 08.07.2015 tarih ve 414 nolu Yapı Ruhsatına tâbi onaylı proje ile uyumlu olduğu görülmüştür.
Yapı, Betonarme karkas olarak yapılmıştır. 1. katta olup brüt 79,48 m2?dir. 2 oda. Amerikan mutfaklı 1 salon, 1 banyo-WC ve 1 balkondan oluşmaktadır. Oda, antre ve salon tabanları laminant parke; ıslak zeminler ve mutfak seramik ile kaplıdır. Islak hacim duvarları seramik, geri kalan duvarlar macunlu yağlı boya ile kaplıdır. Pencereleri PVC çift camlı, iç kapılan ahşap doğrama olup boyalıdır. Dış kapısı, çelikten imal edilmiştir. Elektriği, suyu olup bireysel doğalgaz ısınma sisteminin kapıya kadar geldiği; fakat bağlanmadığı tespit edilmiştir. Bina girişi ve merdiven boşluklarının duvarları, plastik boya ile boyalı olup tabanı, mermer ile kaplıdır. Site içerisinde açık otopark ve kamelyalar bulunmaktadır.
Adresi : Abdülhamidhan Mah.191059 nolu Sk.C Blok No:18/C-2 Şahinbey/GAZİANTEP
İmar Durumu : Şahinbey İlçe Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 15/01/2019 tarih ve E.2153 sayılı cevabi yazısında ,imar planında ''Emsal (KAKS)=1,35;Yükseklik=Serbest;konut yapı adasında " olduğu belirtilmiş,Parsel imar parselidir.
Kıymeti : 132.603,91 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında ve tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 20/03/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/122915 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.12/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR