GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şehitkâmil'de hisseli 3 katlı bina icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112809
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Kat Sayısı : 4
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 480
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/32978 Esas
Muhammen Bedeli
:
402,750 TL
Birinci Satış Günü
:
19.02.2020 11:25
İkinci Satış Günü
:
17.03.2020 11:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/32978 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 1469 Ada, 209 Parsel,Borçlu hissesi 33/133
TAPU BİLGİLERİ:Şahinbey Tapu Sicil Müdürlüğü tapu kayıt örneğine göre değerlemesi yapılan Gaziantep ili, Şehitkâmil İlçesi, Selahattin Eyyubi Mahallesi, Çakırbucağı Mevkii 1469 Ada, 209 Parselde bulunan 665,00 m2 yüzölçümlü Arsa nitelikli taşınmazın 33/133 hissesi dosya borçlusuadına kayıtlıdır.
İMAR DURUMU: Şahinbey Belediyesi İmar Müdürlüğünden alınan bilgiye göre değerleme konusu taşınmaz, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında taşınmazın konumlandığı 1469 Ada 209 parsel ?Ayrık Nizamlı 3 katlı konut (A - 3)? alanı içerisinde yer almaktadır. Şehitkâmil Belediyesi Ruhsat Arşiv bölümünde yapılan araştırmada taşınmaza ait Yapı ruhsatı ve mimari proje bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Taşınmazın imar durumu açısından herhangi bir yasal kısıtlaması bulunmamaktadır.
TAŞINMAZIN HALİ HAZIR DURUMU VE İÇ MEKAN ÖZELLİKLERİ:Değerleme konusu taşınmaz Selahattin Eyyubi (29 Ekim) Mahallesi Şehit Ejder Yılmaz Sok. No: 159 Şehitkâmil / GAZİANTEP adresinde bulunmaktadır. Parselin bulunduğu bölge Gaziantep İlinin ruhsatsız yapılaşmanın ve nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerinden biridir. Bölgede eski ve yeni, betonarme ve yığma tarzda, bitişik nizamda inşa edilmiş 1-3 katlı yapılar bulunmaktadır. Bu tür bölgelerde birim bazında parselasyon işlemleri henüz yapılmamış olduğundan bir parsel üzerinde hisseli tapuya sahip çok sayıda yapı bulunabilmektedir. Nitekim değer tespiti yapılan taşınmaz 665,00 m2 alanlı parselin 165 m2 lik hissesi üzerine inşa edilmiştir. Değer tespiti yapılan taşınmazın parsel üzerindeki yasal konumu tam olarak tespit edilemediğinden ve yapıya ait yasal evraklar bulunmadığından dosya konusu taşınmaza arsa ve yapı değeri ayrı ayrı takdir edilmiştir.
Değer tespiti yapılan taşınmaz 165,00 m2 hisse üzerine Zemin + 3 Normal Kat olarak inşa edilmiştir. Zemin katta biri 35 m2 diğeri 75 m2 olmak üzere 2 adet dükkân bulunmakta iken normal katların her birinde 120 m2 alanlı 2+1 tipinde daire olmak üzere toplam 3 adet daire bulunmaktadır. Parsel hissesi üzerindeki yapının toplam inşaat alanı 480 m2'dir. Binanın dış cephesi akrilik dış cephe boyası ile boyalı olup giriş kapısı demir doğramadır. Merdiven boşluğu plastik boyalıdır ve merdivenler karo plaka ile döşenmiştir. Dairelerin giriş kapısı çelik, iç kapılar dekoratif ahşap kapıdır. Daire içerisinde tüm hacimlerin zeminleri seramik yer döşemesi ve duvarları yağlı boyalıdır. Islak zeminlerin duvarları fayanstır. Isınma sistemi bireysel kombili doğalgaz olan dairelerin pencereleri PVC'dir.
DİKKAT 1:HİSSELİ ARSA TOPLAMDA 665 M² ALANA SAHİP OLUP, YALNIZCA BORÇLUYA AİT OLAN33/133 HİSSESİ VE BU HİSSE ÜZERİNDEKİ YAPI SATILACAKTIR VE SATIŞ BEDELİ ARSANIN BORÇLUYA AİT 33/133 HİSSESİ VE ÜZERİNDEKİ YAPININ BEDELİDİR. (ALICI ARSA VASIFLI ANA TAŞINMAZA BORÇLUYA AİT HİSSE ORANINDA HİSSEDAR OLACAKTIR )
Kıymeti : 402.750,00 TL
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 19/02/2020 günü 11:25 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 11:25 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/32978 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR