GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şahinbey'de bina ve arsası icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961745
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MAH. / ŞAHİNBEY
Kat Sayısı : 2
Isıtma : Soba
: 152
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/113761 Esas
Muhammen Bedeli
:
194,509 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
31.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
Gaziantep Adliyesi Belediye mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/113761 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:, Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Mimar Sinan Mahallesi, ada 2981, parsel 88'de kayıtlı bulunan, tapu kaydında niteliği Arsa olan ana taşınmazın tamamı 152,00 m2 olup, borçlu adına kayıtlıdır. Tapuya kat irtifakı veya kat mülkiyeti tesis edilmemesine rağmen, mahallinde 2 katlı bir yapı inşa edildiği görülmüştür. imar Durumu: Şahinbey ilçe Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde tarafımca yapılan incelemede, imar planında bitişik nizam 2 katlı konut yapı adasına (B-2) denk geldiği görülmüştür. Parsel, imar parselidir. taşınmazın niteliği tapu kayıtlarında, arsa olarak tescillidir. Ana taşınmaz parsel üzerinde; Zemin + 1 kat şeklinde inşa edilmiş bir apartmandır. Zemin katı, garaj/depo olarak kullanılmakta olup üst katta 1 bağımsız bölüm yer almaktadır.mesken; kuzey ve güney cephelidir .İlin yapılaşması tamamlanmış olan bir bölgesindedir. Yakın çevresinde Yeşilvadi Parkı mevcuttur. Şehrin güneybatı istikametindedir. taşınmazın, her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür. . Yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz gibi alt yapı hizmetlerinden tam olarak faydalandığı tespit edilmiş olup, ulaşım sorunu yoktur. Bina yaşı 15 civarındadır. Mesken ile garajın toplam inşaat alanı yaklaşık 140,21 m2 olup 2 oda, 1 salon, 1 antre, 1 mutfak, 1 banyo, 1 balkon ve 1 tuvaletten oluşmakladır. Tüm zeminler, karo mozaik ile kaplıdır. Oda duvarları, ince sıva üzeri yağlı boya, mutfak ve banyo duvarları ise fayans ile kaplıdır. Pencereleri PVC tek camlı olup iç kapıları, ahşap doğramadır. Daireye giriş kapısı ise çelik kapıdır. Mutfak dolapları, ahşap doğrama olup mutfak tezgahı mermerdir. Elektriği vc suyu olup soba ile ısıtıldığı görülmüştür. Bina girişi ve merdiven boşluklarının duvarları, yağlı boya ile boyalı olup tabanı, karo mozaik ile kaplıdır.
Adres: Mimarsinan Mahallesi, 75189 nolu sokak, No: 34 Şahinbey / GAZİANTEP
Kıymeti : 194.509,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 31/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi Belediye mezat salonu -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/113761 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.06/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR