YALOVA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Fevziçakmak'ta bina mahkemeden satılıktır

YALOVA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805711
Şehir : Yalova / Merkez
Semt-Mahalle : FEVZİ ÇAKMAK MAH. / BAĞLARBAŞI
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 243
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
YALOVA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2017/26 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
705197 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
18.07.2018 15:00
Satış Yeri
:
Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı MERKEZ / YALOVA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YALOVA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/26 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yalova İl, Merkez İlçe, 2857 Ada, 1 Parsel, FEVZİÇAKMAK Mahalle/Köy, 243.27 m2 alanlı Yalova ili, Merkez İlçesi, Fevziçakmak Mahallesi,Şehit Ömer Faydalı Bulvarı üzerinde ve Güney sokak girişindeki2857 Ada, 1 Parselde bulunan arsa vasıflı taşınmaz üzerinde zemin+normal kattan oluşan 2 katlı yığma yapılı,çatılı,dış cephesi boyalı,sonradan ek tadilatla zemin katta tek oda şeklinde yapılan ve dükkan olarak kullanılmış ve fiili durumda boş olan kapısı kapalı dükkan şeklinde ilavenin olduğu,normal kata ise tek oda ilave yapıldığı,binanın ortalama yaşının 40-50 yıllık olduğu görülmüştür. Sulh Hukuk Mahkemesinin 2016/578E dosyasındaki 28.02.2017 tarihli bilirkişi raporuna göre binanın zemin katında salon+antre+oda+mutfak+banyo/wc bulunduğu yaklaşık 82.50 m2 alanlı olduğu,salon yer döşemesinin karoçini kaplı olduğu,antre yer döşemesinin seramik kaplı ,mutfak yer döşemesinin seramik kaplı ,iç kapıların ahşap pencerelerin ahşap/pvc çift çam doğrama olduğu,ısıtma sisteminin sobalı olduğu,dıştan mermer basamaklı merdiven ile çıkılan normal katında ise salon+antre+2 oda+mutfak+banyo/wc+balkon bulunduğu yaklaşık 105.95 m2 alanlı olduğu,salon-antre yer döşemesinin laminat parke kaplı ,odaların yer döşemesinin ahşap parke kaplı olduğu,mutfak yer döşemesinin seramik kaplı,tezgah alt/üst dolabının laminat dolap,mermer tezgahlı olduğu,banyo/wc yer/duvar döşemesinin seramik/fayans olduğu,banyo dolabı ve duşakabin bulunduğu,dış kapının ahşap,iç kapıların kaplama kapı,pencerelerin pvc doğrama çift cam olduğu,tavanların kartonpiyer süslü olduğu,ısıtma sisteminin doğalgaz-kombi sistem olduğu,mesken olarak kullanıldığı belirlenmiştir. Dükkan olarak kullanılan ve fiili olarak boş konumda, yerin yaklaşık brüt 15.10 m2 alanlı olduğu,yer döşemesinin beton,doğramasının ahşap/demir korkuluklu olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Fevziçakmak Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Bulvarı Güney Sokak Girişi Merkez / YALOVA
Yüzölçümü : 243,27 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : 243.27 m2 alanlı Yalova ili, Merkez İlçesi, Fevziçakmak Mahallesi,Şehit Ömer Faydalı Bulvarı üzerinde ve Güney sokak girişindeki2857 Ada, 1 Parselde bulunan taşınmazYalova Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "bitişik nizam, 4 kat " yapılaşma şartlarında "Ticaret+Konut Alanı" olarak planlanmış alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 705.197,73 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3402 Sayılı Kanunun EK 1 inci maddesi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 18/06/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 18/07/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet SarayıYALOVA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/26 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR