BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt/Osmangazi Mahallesi'nde 2 katlı bina icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978353
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : OSMANGAZİ MAH. / KIRAÇ
Kat Sayısı : 2
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6537 ESAS
Muhammen Bedeli
:
753,295 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2017/6537 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz ; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Osmangazi Mahallesi, Menderes Caddesi, 598. Sokak, No:17'de kain, 1043 ada, 22 nolu 'Arsa' niteliği ile kayıtlı parsel ve üzerinde mevcut olan binanın tamamıdır.
1043 Ada, 22 Nolu Parsel: 252,98 m2 alanlı olup 'Arsa' vasıflıdır. 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı'nda Emsal:1.25 , Hmaks:12.50 Ayrık Nizam 'Sanayi' alanında kalmaktadır. Parsel çevresi ahşap ile çevrili olup, bir adet bina, muhtelif sayıda ağaçlar ve su kuyusu bulunmaktadır. Bina giriş kısmı betonarme olup, diğer kısımları tabi toprak haldedir. Bina konum olarak, Menderes Caddesi ile bağlantılı 598. Sokağa cepheli olup, Fikriye Nüzhet Bilgincan Anadolu Lisesinin hemen batısında yer almaktadır. Kıraç Meydanına 2,2 km mesafededir. Yakın çevresinde Fikriye-Nüzhet Bilgincan Anadolu Lisesi, Mescit, sanayi yapıları ve boş parseller bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım yürüme mesafesindedir. Bahçe ve çevre düzenlemesi bakımsız haldedir.
Parsel Üzerinde Yer Alan Bina;Zemin+1 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Her katta tek daire bulunmaktadır. Dış cephesi düz sıvalı olup, çatısı ahşaptır. Binada doğalgaz bağlantısı ve kalorifer tesisatı bulunmamaktadır. Bina aşınma payı %40 civarındadır. Bina ikinci sınıf malzeme özelliklerine sahiptir. Belediyede yapılan incelemede binaya ait herhangi bir ruhsat ve projeye ulaşılamamıştır.
Zemin Kat ;60,00 m2 brüt alanlıdır. Girişi binanın ön kısmından sağlanmaktadır. Yerleri betonarme, duvarlar ve tavan bakımsız plastik boyalıdır. İç kapılar bulunmamaktadır. Dış kapısı ve pencereleri PVC doğramadır. Mahallinde kullanılmamaktadır. Tamamen bakımsız olup kullanılabilecek halde değildir.
1. Normal Kat ;60,00 m2 brüt alanlıdır. Katta tek daire bulunmaktadır. Halen kullanılmaktadır. Salon ve odaların yer döşemesi halı kaplı, duvarlar ve tavan plastik boyalıdır. Mutfakta ahşap terek bulunup, tezgahı betonarme üzeri seramik kaplamadır. İç kapılar ahşap, dış kapı demir doğramadır. Pencereleri PVC doğramadır. Doğalgaz bağlantısı bulunmamaktadır. Bina ve daireler ikinci sınıf malzeme özelliklerine sahiptir.Binanın toplam Brüt alanı: 120,00 m2 dir.
Adresi : Osmangazi Mahallesi, Menderes Caddesi, 598. Sokak, No:17 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 252,98 m2
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı'nda Emsal:1.25 , Hmaks:12.50 , Ayrık Nizam yapılaşma şartı ile 'Sanayi' alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 753.295,00 TL
KDV Oranı : %8 (RESMİ GAZETEDE YAYINLANAN 30721 SAYILI KARAR 843 SAYILI CUMHURBAŞKANI KARARI İLE KDV ORANI %8'DİR.)
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6537 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR