OLTU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum'un Oltu ilçesinde 4 katlı binanın 1/3 hissesi icradan satılıktır

OLTU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01136476
Şehir : Erzurum / Oltu
Semt-Mahalle : YUSUF ZİYABEY MAH. / OLTU
Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

OLTU GÖZLEM 24.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/110 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
79,558 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
20.05.2020 14:30
Satış Yeri
:
Oltu Belediye Başkanlığı Mezat Salonu (Meclis Salonu) - OLTU / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
OLTU
İCRA DAİRESİ
2018/110 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Erzurum ili Oltu ilçesi Yusufziyabey Mahallesi 57 ada 5 nolu parsel ve üzerindeki yapıdır. Tapu kaydında Arsa niteliğinde olup, yüz ölçümünün 323,75 m2 dir. Taşınmaz üzerinde Bodrum Dâhil 4 Katlı Betonarme Bina olduğu ve her katta 1'er Daire olduğu bilirkişi tarafından tespit edilmiştir. Taşınmaz üzerinde 3 katlı olan yapı 103,35 m2 taban alana sahip olup, Taşınmaz yaklaşık 21-30 yıllık bir yapıda olduğu, Taşınmazın 57 ada 5 numaralı parsel deki yapıların Zemin ve 2 normal kattan oluştuğu toplamda 3 katlı bir yapı olduğu ve çevre düzenlemesinin tamamlandığı, Satışa konu parsel üzerindeki binanın dış cephe sıvalı-boyalı yapıldığı ve çatısının oluklu galvanizli saç olduğu, sobalı olduğu asansörünün mevcut olmadığı ve Satışa konu parsel üzerindeki binada her katta 1 daire bulunduğu ve 2 oda 1 salon 1 adet banyo, wc, hol ve mutfaktan oluştuğu, 1 adet balkonunun olduğu, daire alanının brüt olarak 103,55 m2 duvarlarının sıvalı boyalı olduğu, tavanın plastik boyalı ve oda, salon, mutfak ve koridor döşemesinin ahşap olarak yapıldığı, ıslak hacimlerin seramik olarak yapıldığı bilirkişi tarafından tespit edilmiştir. Taşınmazın Oltu İlçe merkezinde oluşu, çevresinde yapılaşmanın tamamlandığı, sanayi ve ticari merkez üzerinde olduğu bu caddenin tüm özel sektör ve kamuya ait toplu ulaşım araçları tarafından kullanılıyor olduğu ve topoğrafik yapısının düzgün oluşu ve 4 kat konut inşaatının yapımına müsait olduğu bilirkişi tarafından tespit edilmiştir. Satışa konu taşınmaz Belediyenin tüm alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden faydalanır durumda olup, tüm kamu ve özel sektör hizmetlerinden eksiksiz faydalanmaktadır. Satışa konu taşınmaz borçlunun payına düşen 1/3 hissesi oranındaki değer bedelinin ise 79.558,00 TL olduğu bilirkişi tarafından takdir edilmiştir. Taşınmazdaki borçlu hissesi olan 1/3 hisse satılacaktır.
Adresi : Erzurum ili, Oltu İlçesi, Yusufziyabey Mah. Kurudere mevkii
Yüzölçümü : 323,75 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Oltu belediyesinin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içeresindedir.
Kıymeti : 79.558,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 29/05/2012 tarih ve 901 yevmiye no ile imar düzenlemesine alınmıştır.
(Tapu kaydındaki gibidir)
1. Satış Günü : 22/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 20/05/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Oltu Belediye Başkanlığı Mezat Salonu (Meclis Salonu) -
OLTU / ERZURUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Binde 5,69 Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/110 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR