ELAZIĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ\Sürsürü'de 2 katlı bina icradan satılacaktır

ELAZIĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01068750
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : SÜRSÜRÜ MAH. / SÜRSÜRÜ
Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 1200
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 19.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/140 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
5,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Elazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 2. İCRA DAİRESİ


2019/140 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, 2080 Ada, 3 Parsel, SÜRSÜRÜ Mahallesi, arsa niteliğindeki taşınmaz. Kıymet takdirine konu taşınmaz tapu kayıtlarında arsa vasfında olmasına rağmen üzerinde bodrum+zemin+asma kat+2 kat+teras katlı bina bulunmaktadır. kıymet taktirine konu olan binanın kapalı inşaat alanının 1200,00 m2 olduğu anlaşılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede doğalgaz bulunmaktadır. Taşınmaz üzerindeki bina kapalı olduğu için dışarısında incelenmiş ve tapu müdürlüğünde bulunan onaylı mimari projesi göz önüne alınarak değerlendirme yapılmıştır.Yapı müstakil olarak projelendirilmiş olup bodrum katı otopark olarak kullanabilmektedir. Bina daha kullanılmamış olup bazı inşaat eksiklikleri bulunmaktadır.Pencereleri ve kapı doğramaları aliminyumdur. Zemin ve merdiven kaplamaları yapılmamıştır. Kalorifer tesisatı çekilmiş olup radyatör ve kombi takılmamıştır. Asansör boşluğu olup asansörü takılmamıştır. Çaydaçıra Kavşağı alt geçidinin yan yolunda kalması taşınmazın değerini eksi yönde etkilemektedir.
Adresi : Sürsürü Mah. Malatya Cad. Üniversal Göz Hastanesi Yanı Elazığ Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 384,03 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı Belediye yazısına göre taşınmaz TİCK2 E=1,50 Yençok=15,50 Nizamında Ticari+Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 5.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 17/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Elazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/140 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/10/2019 NOT: Gazete ilanı veya elektronik ilan tebliğat yapılamayan ilgililer için İİK 127. Maddesine göre tebligat hükmündedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR