ELAZIĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ/Sürsürü Mahallesi'nde bina ve arsası icradan satılıktır

ELAZIĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00952249
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : SÜRSÜRÜ MAH. / SÜRSÜRÜ
Kat Sayısı : 1
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 220
Yayınlandığı Gazeteler

HABERKENT 25.02.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/590 Esas
Muhammen Bedeli
:
216,214 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
29.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
Elazığ Belediyesi Başkanlığı Kültür Merkezi Encümen Toplantı Salonu - Cumhuriyet Mah. Malatya Caddesi No:30 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ELAZIĞ 2. İCRA DAİRESİ
2016/590 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, 719 Ada, 5 Parsel, Sürsürü Mahalle, Han Pınarı Mevkii, 20/03/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz her ne kadar arsa vasfında ise de üzerinde zemin+1 kat betonarme karkas olarak inşa edilmiş ve her katında 1 adet mesken olmak üzere toplam 2 adet mesken olan yapı mevcuttur. Ana yapının dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası, çatı örtüsü kiremittir. Döşeme kaplaması ıslak hacimlerde seramik, diğer alanlarda laminat parke, dış kapısı çelik, ısıtma sistemi kombilidir. Meskenlerin brüt alanı yaklaşık 90m², net alanı ise 77m²'dir. Açık adresi Abdullahpaşa Mah., 290.Sokak, No:22, Elazığ'dır. Taşınmazın yeni revizyon uyg. imar planlarında blok nizam 5 kat konut alanında ve kısmen (yaklaşık 5m² ) yolda kaldığı belirtilmiştir.Taşınmazın yaşı, inşa tarzı ve diğer özellikleri dikkate alındığında yıpranma oranının + inşaat tamamlanma oranı %15 olduğu kanaatine belirtilmiştir. Taşınmaz üzerindeki yapıya 128.214,00TL, arsasına 88.000,00TL olmak üzere toplam 216.214,00TL değer takdir edilmiştir. Tam hisse ile borçlu adına kayıtlıdır.
Adresi : Açık adresi yukarıdadır.

Yüzölçümü : 220 m2
İmar Durumu :Yeni revizyon uyg.imar planlarında blok nizam 5 kat konut alanında ve kısmen (yaklaşık 5m²) yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 216.214,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 29/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Elazığ Belediyesi Başkanlığı Kültür Merkezi Encümen Toplantı Salonu - Cumhuriyet Mah. Malatya Caddesi No:30 MERKEZ / ELAZIĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/590 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/02/2019

Not:Gazete ilanı ve elektronik ilan İ.İ.K.nun 127.maddesi uyarınca tebligat yapılamayan ilgililer yönünden tebligat hükmündedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR