AYDIN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Efeler/Zafer Mahallesi Gazipaşa mevkiinde mahkemeden satılık bina

AYDIN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00914924
Şehir : Aydın / Efeler
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / SANAYİ
Kat Sayısı : 3
: 139
Yayınlandığı Gazeteler

SES 14.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/18 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
695,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Efeler Belediyesi Mezat Salonu - Bedesten İş Merkezi EFELER / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AYDIN 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/18 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Aydın İl, Efeler İlçe, 146 Ada, 9 Parsel, ZAFER Mahalle/Köy, GAZİ PAŞA B Mevkii, Taşınmaz doğu gazi bulvarı üzerinde, bodrum+zemin kat+3 normal kat mesken şeklinde binadır. Bina çok eskimiş olup, iç ve dış tadilat yapılmadan kullanılamayacak durumdadır. Bina 40 yaş ve üzerindedir. Isıtma ve asansör yoktur. Binanın içi kısmen boşaltılmış çöp ev niteliğindedir. tesisat kullanılamaz durumdadır. Bitişik nizam 7 kat konut alanında yer almaktadır. Güneyinde yer alan parsellerle tevhit edilmesi durumunda oluşacak yeni parsel doğu gazi bulvarına cepheli olacaktır. Doğu Gazi Bulvarı son yıllarda üniversite yolu ve alışveriş merkezi yolu üzerinde kalması ile artan öğrenci sayısı ve konut ihtiyacına bağlı olarak değer kazanmıştır.Taşınmaz parsel zemin şartları itibariyle eğimsiz ve çevresinde yaygın 3-7 katlı mesken ile iş yeri niteliğinde yapılaşma olan bir konumdadır.

Yüzölçümü : 139,00 m2

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli revizyon imar planına göre güneyinde bulunan parsellerin cephe ve derinliği yetmediğinden güneyindeki parsellerle tevhid edilmelidir. Bitişik nizam 7 kat koşullu konut alanındadır.

Kıymeti : 695.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Mülkiyet hakkını kısıtlar herhangi bir şerh yoktur.

1. Satış Günü : 28/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Efeler Belediyesi Mezat Salonu - Bedesten İş Merkezi EFELER / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Merkez Bankası efektif satış kuru belirlenen döviz dahil) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/12/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR