AYDIN 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Efeler/Meşrutiyet Mahallesi'nde icradan satılık 3 katlı betonarme bina

AYDIN 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00930800
Şehir : Aydın / Efeler
Semt-Mahalle : MEŞRUTİYET MAH. / ÇARŞI
Kat Sayısı : 3
: 241
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 17.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/20 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
19.04.2019 15:00
Satış Yeri
:
Efeler Belediyesi Mezat Salonu - Bedesten İş Merkezi EFELER / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AYDIN 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/20 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli Efeler İlçesi Meşrutiyet Mahallesi 1228 Ada, 13 Parselde kayıtlı, çevresi yoğun yapılaşmış belediye alt yapı hizmetleri mevcut, halen üzerinde yığma betonarme karkışımı bodrum ve üzerinde üç katlı yapı, her katında mesken mevcut,kıymet takdir günü tüm meskenler boş,2 oda mutfak, banyo, WC, antre, holve balkondan ibaret, sıvalı badanalı kapı ve pencereler ahşap doğrama ve yıpranmış yağlı boyalı, kat mülkiyeti kurulmamış ÜÇ KATLI BETONARME BİNA vasıflı taşınmaz

Adresi : Meşrutiyet Mahallesi( Yenisi Girne )2130 Sok No : 18 Efeler Aydın

Yüzölçümü : 241,99 m2

İmar Durumu : 12 mt yüksekliğinde 4 katlı konut imarlı kitle nizamda

Kıymeti : 400.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 25/03/2019 günü 15:00 - 15:05 arası

2. Satış Günü : 19/04/2019 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri : Efeler Belediyesi Mezat Salonu - Bedesten İş Merkezi EFELER / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/20 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR