EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit Kadıköy Köyü'nde 2 katlı karkas yapı icradan satılıktır

EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132759
Şehir : Balıkesir / Edremit
Semt-Mahalle : KADIKÖY MAH. / EDREMİT
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/34101 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
22.04.2020 15:00
Satış Yeri
:
Edremit Adliyesi Zemin Kat Müzayede (Satış) Salonu Edremit/Balıkesir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDREMİT
İCRA DAİRESİ
2018/34101 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Edremit İlçesi, Kadıköy Köyü, Katırharabı Mevkii, 2729 Parselde kayıtlı, ARSA niteliğindeki taşınmazıntam hissesi. Dosya içindeki bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz Kadıköy mahallesi, Katırharabi Mevkii, 2729 Ada, (256.46 m2.) yüzölçümlü arsa üzerinde cins değişikliği yapılmamış ve arsada 2 katlı, betonarme karkas tarzında, 97 m2 oturum alanı olan, zemin ve 1 normal kat olmak üzere 2 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Söz konusu taşınmazlar 257.sokak üzerinde 2 katlı olarak inşa edilmiştir. Konum olarak kuş uçuşu; çanakklale İzmir ana asfaltına 260 m, Kadıköy Körfez Hastanesine 200 m, Kadıköy pazarına 300 m, edremite 3 km mesafede olup, ulaşımı Edremit-Kadıköy dolmuş minibüsleriyle sağlanmaktadır. Tüm alt yapı tesisleri tamamlanmış ve belediye hizmetlerinden istifade etmekte, Elektrik ve suyu mevcuttur. Zemin Katta Bulunan Bağımsız Bölüm: Giriş kapısı ahşap çıtalı masif vernikli tarzında. Hol, antre, 2 yatak odası, salon, mutfak, banyo , wc, balkon vardır. Balkonun kapatılarak salona ilave edildiği görülmüştür. Yerlerin tümü laminant döşeli, duvarlar sıvalı ve plastik boyalıdır. İç kapılar Amerikan pres hazır tarzında. Dış kapı pencereler pvc camlıdır. Kartonpiyerli ve kat kaloriferi bulunmaktadır. Mutfak: Mermer tezgah, alt ve üst dolaplar lam hazır tarzında, fırın ve buzdolabı yeri. Banyo: Yerler seramik, duvarlar fayans, normal kurnalı, wc lavabolu, ihlas türü ısıtıcılı. Yapı yaklaşık 20 yıllık olup, 85 m2 kullanım alanlıdır. Keşif günü meskende oturulduğu görülmüştür. Birinci Normal Katta Bulunan Bağımsız Bölüm:Giriş kapısı ahşap çıtalı masif vernikli tarzında. Hol, antre, 2 yatak odası, salon, mutfak, banyo , wc, balkon vardır. Balkonun kapatılarak salona ilave edildiği görülmüştür. Yerlerin tümü seramik döşeli, duvarlar sıvalı ve plastik boyalıdır. İç kapılar Amerikan pres hazır tarzında. Dış kapı pencereler pvc camlıdır. Kartonpiyerli ve kat kaloriferi bulunmaktadır. Mutfak: Mermer tezgah, alt ve üst dolaplar lam hazır tarzında, fırın ve buzdolabı yeri. Banyo: Yerler seramik, duvarlar fayans, duşakabinli, ayaklı lavabolu, wc, ihlas türü ısıtıcılı. Yapı yaklaşık 20 yıllık olup, 85 m2 kullanım alanlıdır. Keşif günü meskende oturulduğu görülmüştür.
Yüzölçümü : 256,46 m2
Hissesi: Tam
İmar Durumu : Edremit Belediye Başkanlığı Etüt Proje Müdürlüğünün 06.12.2018 tarih veE.37333 sayılı yazılarına göre; İlçemiz Kadıköy mahallesi, 2729 parsel, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında; Bitişik nizam, 2 kat, konut alanı içerisinde kalmaktadır. Ayrıca, Belediyenin 07/12/2018 tarih ve E.37472 sayılı yazılarında;İlçemiz Kadıköy Mahallesi, 2729 Parseldeki taşınmaz için (mülga) Kadıköy Belediyesi arşivlerinde yapılan kontrollerde, bahse konu taşınmaza ait 13.04.1999 tarih, 1-6 sayılı yapı ruhsatı ile 24.06.2002 tarih 2 sayılı yapı kullanma izin belgesi düzenlendiği, düzenlenen belgelerde yol kotu üstü kat sayısının 2, yol kotu üstü yapı yüksekliğinin 6.50 mt. olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Edremit Adliyesi Zemin Kat Müzayede (Satış) Salonu Edremit/Balıkesir
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden , artırma tarihinden önceki gün sonuna kadaresatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadarelektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)İhale teminat bedeli, nakit olarak yatırılabileceği gibi, Edremit İcra Müdürlüğüne ait T. Vakıflar Bankası T.A.O. Edremit Şubesi nezdinde bulunan TR43 0001 5001 5800 7305 6652 33 nolu İBAN' a T.C Kimlik numarası, ad, soyad ve dosya numarası belirtilmek suretiyle yatırılabilecek veya Vakıfbank Bankomat kartı olması halinde müdürlüğümüze ait pos cihazından tahsil edilebilecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/34101 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.7- Satış İlanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, İş bu satışın gazetede ve elektronik ortamdayayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK. 127. maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere, Tebliğ ve ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR