EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit/Gaziilyas'da bina icradan satılıktır (3/16 hisse satışı)

EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01018150
Şehir : Balıkesir / Edremit
Semt-Mahalle : GAZİİLYAS MAH. / EDREMİT
Kat Sayısı : 4
: 240
Yayınlandığı Gazeteler

KÖRFEZ STAR 28.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6273 talimat
Muhammen Bedeli
:
112,500 TL
Birinci Satış Günü
:
01.08.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.08.2019 14:00
Satış Yeri
:
Edremit Adliyesi Müzayede (satış salonu) Zemin kat Edremit/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDREMİT
İCRA DAİRESİ
2018/6273 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Edremit ilçesi, Gaziilyas mahallesi,Harmantepe mevkii 542 Ada, 179 Parselde kayıtlı arsa vasfında taşınmaz. Edremit İcra Hukuk Mahkemesi nezdinde görülen kıymet takdirine itiraz davası dosyası içinde yer alan bilirkişi raporuna göre; " Taşınmaz üzerinde kurulmuş anayapıda, zemin katında 5 nolu depo, zemin katındaki 4 nolu mesken, normal kattaki 1-2 ve 3 nolu mesken ve teras katından ibarettir. Ana yapı betonarme karkas tarzda, bitişik nizamda, 4 katlı olarak yapılmış yaklaşık 25 yıllık bir yapıdır. içerisinde bağımsız bölümlere ait kat irtifakı kurulmamıştır, kalorifer ve asansör tesisi yoktur, yaz ve kış aylarında devamlı olarak oturulacak bir mevkidedir. alt yapı tesisleri tamamlanmıştır, belediye hizmetlerinden istifade etmektedir, belediye nezdinde yapılan girişimlerde yapıya ait bir proje bulunamamıştır. ancak yapıya ait ruhsatlar alınarak keşif yapılmıştır.1. kat 1 nolu mesken; anayapının birinci katında bulunmaktadır, giriş kapısı ahşap olarak yapılmıştır. içerisinde koridor 3 adet oda, banyo, wc salın, mutfak ve balkon bulunmaktadır. açık alanlarla birlikte 99 m2 büyüklüğündedir.2. kat 2 nolu mesken; keşif günü kapalı olduğundan içeri girilememiştir. 3. kat 3 nolu mesken; bir nolu mesken ile aynı özelliklere sahip olduğu tespit edilmiştir.Zemin kat 4 nolu mesken; içerisinde antre, mutfak, banyo, yatak odası , salon ve balkon bulunmaktadır. açık alanlarla birlikte 42 m2 büyüklüğündedir. zemin kat 5 nolu depo (dükkan) giriş kapısı demir olarak yapılmıştır. 24 m2 büyüklüğündedir caddeye cephesi bulunmaktadır. Teras kat: teraz üzerinde taşıyıcıları metal olan calvaniz saç örtülü çatı yapılmıştır. depo olarak kullanılmaktadır. yerler suni çini kaplıdır, bahçe; apartman girişinin karşısında koridor başında bahçeye giriş kapısı bulunmaktadır. yapı içerisinde meskenlere ait kat irtifakı kurulmamıştır, hal böyle olunca yapı içerisindeki daireler ayrı ayrı değerlendirildikten sonra toplam değeri bulunmuş ve hissedarlara düşen paylar hesaplanmıştır.Zemin kat 5 nolu depo (dükkan)60.000-TL.sı, zemin kat 4 nolu mesken 70.000-TL.sı , 1. kat 1 nolu mesken 150.000-TL.sı , 2. kat 2 nolu mesken 150.000-TL.sı değerinde, 3. kat 3 nolu mesken 140.000-TL.sı değerinde, teras kat 30.000-TL.sı olmak üzere taşınmazın toplam değeri 600.000-TL.dır."denilmektedir.
Adresi : Cumhuriyet Mah. 25. Sok. No:22 Edremit / BALIKESİR
Yüzölçümü :Taşınmazın tamamı 240 m2
Borçlu Hissesi : 3/16 (satışa konu hisse oranı)
İmar Durumu : Edremit Beliyesi Etüt proje Md. 10.08.2018 tarih ve 24600 sayılı yazılarına göre1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde bitişik nizam 4 kat inşaat yoğunluklu, ticaret+ konut alanında kalmakta olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 112.500,00 TL (satışa konu borçlu hissesine düşen tutar)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 20.01.1984 yevmiye 169 yevmiyeli Askeri Güvenlik Bölgesidir beyanı mevcut olup,bu beyan yabancılara satışına engeldir.
1. Satış Günü : 01/08/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 26/08/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Edremit Adliyesi Müzayede (satış salonu)Zemin kat Edremit Balıkesir
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.) İhale teminat bedeli nakit olarak yatırılabileceği gibi, Edremit İcra Dairesine aitVakıflar Bankası T.A.O Edremit şubesi nezdinde bulunan TR 430001500158007305665233 nolu ibanaTC kimlik nosu ad soyad ve dosya numarası belirtilmek suretiyle yatırılabilecek veya vakıfbank bankomat kartı olması halinde müdürlüğümüze ait pos cihazından tahsil edilebilecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6273 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.

7- Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, iş bu satışın gazetede ve elektronik ortamda yayınlanan ilanı adresi tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile Tapuda adresleri olmayanlar için İİK. 127. Maddesi gereğinc e-tebliğ yerine kaim olmak üzere tebliğ ve ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR