EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne/Merkez'de bina ve arsası icradan satılıktır

EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00987829
Şehir : Edirne / Merkez
Semt-Mahalle : YENİİMARET MAH. / EDİRNE
Yayınlandığı Gazeteler

EDİRNE HABER 29.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6569 ESAS
Muhammen Bedeli
:
81,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.06.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
08.07.2019 10:15
Satış Yeri
:
Edirne İcra Dairesi Mezat Salonu - İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 MERKEZ / EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDİRNE
İCRA DAİRESİ
2018/6569 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, Merkez İlçe, 1967 Ada, 28 Parsel, YENİ İMARET Mahalle/Köy,

TAPU KAYDI : Edirne İli, Merkez İlçe, Yeni İmaret Mahallesinde bulunan ve tapunun 1967 ada, 28 parsel numarasında 78,00 m2 yüz ölçümlü Arsa vasıflı taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır.
İMAR DURUMU : İncelemeye konu ana taşınmaz Edirne Belediye Başkanlığı'nın (İmar ve Şehircilik Müdürlüğü) 28.10.2018 tarihli imar durum sorgulamasında taşınmazın Blok nizam 2 katlı konut alanında kaldığı anlaşılmıştır.
TAŞINMAZIN CİNSİ: Tapu kaydındaki vasfı Arsa olmakla birlikte üzerinde zemin+1 kat+ çatı katı olan bina bulunmaktadır.
BİNA YAŞI: 15
BRÜT VE NET ALANI: Brüt alanı 192,00 m2, net alanı 163,00 m2'dir.
BORÇLU HİSSESİ: Tam
MEVCUT LOKASYONU: Söz konusu taşınmaz şehir merkezine 1300,00 mt., Yeni İmaret Mahalle merkezine 350,00 mt, Yıldırım Beyazıt Külliyesine 650,00 mt., Anadolu Lisesine 1100,00 mt. mesafede bulunmakta olup, şehrin gelişimini tamamlamış eski yerleşim alanında kalmaktadır.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Taşınmazın üzerinde zemin+1 kat+ çatı katı olan bina bulunmaktadır. Şehrin kuzeybatısında konumludur.
İncelemeye konu taşınmazın üzerinde zemin+1 kat+ çatı katı olan bina bulunmaktadır. Zemin katta yer alan mesken 2 oda, 1 salon, 1 wc hacimlerinden oluşmakta, duvarlar sıvalı, iç kapıları takılı, zemin şaplı, diğer imalatlar eksiktir. 1 katta yer alan mesken 2 oda, 1 salon, 1 wc hacimlerinden oluşmakta, mutfak kısmı salona sonradan ilave edilmiştir. Çatı katında yer alan mesken 2 oda, 1 salon, 1 wc hacimlerinden oluşmakta, odalardan biri mutfağa çevrilerek diğer oda ile birleştirilmiş, ön kısmında yer alan teras kapatılarak oda şekline çevrilmiştir. Binanın zemin ve 1.katında yer alan yer alan meskenlerde banyo bulunmamaktadır.
Binanın brüt alanı 192,00 m2, net alanı 163,00 m2'dir. Yaklaşık 15 yaşındaki bina 3A yapı sınıfına girmektedir.
Şehrin gelişimini tamamlamış ve eski yerleşim bölgesinde, düşük gelir grubunun ikamet ettiği bölgede kalmakta olup, aradan geçen zaman içerisinde taşınmaza ilave değer katan herhangi bir bakım ve dekorasyon yapılmamıştır. Çevresindeki yapılaşma tamamlanmıştır. Alt yapı hizmetleri tamamlanmış, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmakta, toplu ulaşıma mesafeli, sosyal donatı alanlarına uzak bir konumda yer almaktadır
Adresi : Yeni İmaret Mah.4.Sok.N.26 Merkez/Edirne
Yüz ölçümü : 78 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İmarlıdır
Kıymeti : 81.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : yok
1. Satış Günü : 10/06/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Edirne İcra Dairesi Mezat Salonu - İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 MERKEZ / EDİRNE
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6569 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR