DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce/Merkez'de 278 m² betonarme bina ve arsası icradan satılıktır

DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111830
Şehir : Düzce / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/927 ESAS
Muhammen Bedeli
:
431,282 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2018/927 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:
Düzce ili Merkez Uzun Mustafa Mahallesi 1530 parsel'de kayıtlı 278,88 m² yüzölçümlü betonarme bina ve arsa olarak tapuda kayıtlı olup bilirkişi raporuna göre; Taşınmazın Kullanım Durumu: Taşınmaz mahallen Fatih mahallesindedir. Taşınmaz tapu kayıtlarında Betonarme Bina Ve Arsası vasfındadır. 1530 parselde zemin katta dükkan, 1 ve 2 katlarda 1'er bağımsız bölüm bulunan 3 katlı Betonarme Bina mevcuttur. Bina iki sokağa cephelidir. Bina ön cephesi batıdaki Dadaş sokak üzerindendir. Ana binanın kapı numarası 12 dir. Ulaşım ve Konumu:Taşınmaza Olimpiyat kavşağından kuzey yönde Ruhi Kurnaz Caddesini 100 metre takiple giderek 1118 nolu sokağa sola dönülür,buradan 115 giderek Dadaş Sokağa sağa dönülür, 15 gidildiğinde taşınmaz sağ tarafımızda kalmaktadır.Taşınmaz kuzey yönden 1529 parsel, doğu yönden 1117.sokak, güney yönden 1531 parsel, batı yönden Dadaş sokak ile çevrilidir.Taşınmaz civarı genelde eski 1-3 katlı mesken binalarının bulunduğu,ancak son birkaç yıldır deprem öncesi binaların yerine yeni apartman ve site tarzı binaların(konut) yapıldığı bir bölgedir.Taşınmaz D1.00 karayoluna, Ekşioğlu sitesine, Aziziye Pazarına ve Atatürk Devlet Hastanesine yakın konumdadır. Topoğrafik Durumu: Taşınmazın bulunduğu alan meyilsiz olup düzdür. Denizden yüksekliği 140 metredir.Taşınmazın diğer Özellikleri: Taşınmaz elektrik, yol, su, telekom, doğalgaz, ulaşım, çöp vs. gibi tüm belediye hizmetlerinden ve diğer alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge seyrek ve ortaya yakın yapılaşma seviyesindedir. Çarşıya yürüme mesafesinde olup 1500 metre yakınlıktadır. Orta ve düşükgelir grubunca tercih edilen bir bölgedir.Belediye otobüsleri taşınmazın 100 metre yakınından geçmektedir.Ulaşım problemi yoktur. Taşınmazın sınırları içerisinde bir adet taban alanı 122,00 m2 olan üç katlı betonarme mesken binasının bulunduğu, binanın çatısının örtülü olduğu, dışının sıvasız ve boyasız olduğu, binanın sobalı olduğu, zemin katın dükkan, 1.katın mesken olarak kullanıldığı, 2.katın ise natamam vaziyette olduğu, binanın elektriğinin ve suyunun bağlı olduğu tespit edilmiştir.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planısınırları içinde kalmış,bu planda Konut Alanı olarak planlanmış, Ayrık Nizam 3(Üç)Kat TAKS: 0.45 ve KAKS: 1.35 Yapılaşma hükümleri uygulanmıştır.
Kıymeti : 431.282,00 TL
Yüzölçümü : 278,88 m²
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ------
1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/927 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR