DEVELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Develi/Sarıca'da tarla mahkemeden satılıktır

DEVELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910870
Şehir : Kayseri / Develi
Semt-Mahalle : SARICA MAH. / DEVELİ
Kat Sayısı : 3
Isıtma : Kalorifer
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/20 Satış
Muhammen Bedeli
:
273,046 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
Develi Adliyesi Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DEVELİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/20 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 nolu taşınmazın özellikleri : Kayseri İl, Develi İlçe, 118 Ada, 64 Parsel, Sarıca Mah., Senir-Köyiçi mevki, evli tarla nitelikli taşınmaz. Üç katlı betonarme karkas, kaloriferli, çatılı konut ile 2 katlı alt kat depo, üst kat konut olan kargır yığma sobalı ve çatılı konut bulunmaktadır, üç katlı konut kaloriferli, çatılı, 3 oda + salon + antre + mutfak + banyo + wc'den ibaret olup içi sıvalı, plastik boyalı, zeminleri tahta parke, pencere doğramaları pvc, kapılar ahşap , dış kapı demir, mutfak yapılı, wc banyo tavana kadar fayanstır. 3 katlı konutun taban alanı 90,00 M2, diğer konutun taban alanı yaklaşık 55,00 M2 , üst kat ise 42,50 M2 alana sahiptir. 3. Sınıf A-gurubu olup yaşına göre yıpranma, sınıfına göre eksik imalat düşülerek değerlendirme yapılmıştır. Yaklaşık 40-45 yaşlarındadır, mahalle merkezinde, Develi-Yahyalı yoluna yürüyüş mesafesinde, çevresinde tek katlı ve çift katlı konutlar bulunmaktadır, belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanmaktadır.

İmar Durumu : Belediye sınırları içerisinde imar planı sınırları dışındadır.

Kıymeti : 273.046,70 TL Yüzölçümü : 2.167,72 m2
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz vardır

1. Satış Günü : 20/02/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 21/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Develi Adliyesi Mezat Salonu 1. Kat. -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İ.İ.K.nun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/20 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR