TAVAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Tavas'da 244 m2 bina ve arsası icradan satılıktır

TAVAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889289
Şehir : Denizli / Tavas
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / TAVAS
: 244
Yayınlandığı Gazeteler

TAVAS BARIŞ 06.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/96 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
331,064 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
24.01.2019 14:30
Satış Yeri
:
Tavas ziraat odası başkanlığı çatı katı toplantı salonu samanlık mahallesi çayır caddesi no : 55 TAVAS /DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TAVAS İCRA DAİRESİ
2018/96 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli ili Tavas ilçesi Yeni mahalle 36 ada 25 parselde tapuda avlulu ahşap ev vasfında kayıtlı tam hisseli 244,73 m ² yüzölçümlü taşınmazdır. taşınmaz Yenimahalle kayabaşı sokak no 12 adresindedir. imar alanı içinde olup yapılaşma ayrık nizam inşaat izni vardır. imar durum belgesinde ifraz tevhid ve yola terkleri olduğu için kati ruhsat verilemez ibaresi vardır. parsel içinde ev vardır. şu anda ; B+Zemin + 2 katlı tek daire üzerine oturan ev vardır. yapı betonarme karkas yapıdır. dairelerin alana yaklaşık olarak 127 m² dir evin çatısı ahşap oturtma çatı üzeri kiremit örtülüdür. dış cephe sıvalı ve boyalıdır. pencere doğramaları pvcdir. bina kapısı demir kapılıdır. yapı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mimarlık ve Hühendislik Hizmet Bedellerinin hesabında kullanılacak yapı yaklaşık birim maliyetleri hakkında tebliğine göre bu yapı III-A gurubu yapı sınıfı için belirlenen m² maliyet bedeli üzerinde değerlendirilecektir. evin değerlerdirilmesinde yaşı ve konumu itibarı ile yıpranma oranı değerlemede dikkate alınmıştır. taşınmazın hesabında çevresindeki taşınmazların günlük alım satım raiçleri de dikkate alınarak değerleme yapılmıştır. yukarıda özellikleri yazılı bir taşınmazdır.,İmar Durumu : dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 331.064,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 24/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Tavas ziraat odası başkanlığı çatı katı toplantı salonu samanlık mahallesi çayır caddesi no : 55 TAVAS /DENİZLİ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/96 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/20

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR